Rok 2022

Tento rok patřil především našim odchovům "D" a "E". Draci byli čímdál úspěšnější a začali sbírat první šampionáty. Kiara s Noelem rostli, socializovali se, učili a získávali první zkušenosti. Pro mě, jako chovatele, to byl vysněný rok.

Rok 2021

Tento rok byl docela jízda. Thorvinka sbírala další úspěch za úspěchem a krom jiného splnila i podmínky pro udělení titulu Interchampion. Její dětičky z vrhu "D" pomalu dospívaly a postupně také začaly sklízet úspěchy ve výstavních kruzích. Rok jsme zakončili dalším Thorvinky vrhem, ze kterého jsme si nechali trikolorní fenečku Kiaru.

Rok 2020

Rok 2020 nám mnohé vzal a mnohé dal. Vzal mi mou nejdražší psí přítelkyni Saphirku, která mi stále moc chybí... Na druhou stranu nás obdařil skvělými zážitky jako je např. účast na Cruft's show s Thorvinkou a odchov jejích prvních štěňátek, úžasného sedmičlenného vrhu Dragon.

Rok 2019

Rok 2019 se nesl v duchu výstavním. Thorvinka krom jiného dosáhla i na titul nejvyšší - BIS. Během toho dobře zvládala i nosework. Holčička nám dělala jen samou radost. Bohužel nás tento rok opustila Speedy, známá fenečka ze Saphirky vrhu "A", její bratr Samík a jejich otec Merlin.

Rok 2018

Tento rok pro nás nezačal vůbec dobře, protože hned na začátku nás opustila milovaná Meggynka. Úsměv na tvář nám opět vrátila až Thorvinka, která během celého roku sbírala jeden úspěch za druhým. Úspěch měla i Neytiri, nikoliv však ve výstavním kruhu, ale v noseworku a vyčenichala si svou první zkoušku.

Rok 2017

Tento rok byl skvělý. S Neytiri jsme se věnovali noseworku, Saphirka oslavila kulaté narozeniny a naší smečku rozšířila nová naděje Thorvinka, která nám už jako štěně dokázala, že ji čeká hvězdná budoucnost.

Rok 2016

Rok 2016 pro nás bohužel z jistých důvodů nebyl nijak akční a tak jsem se rozhodla letošní historii chovatelské stanice napsat trochu jinak, než bylo doposud zvykem. Pár vzácných okamžiků ke zmínění se ale přeci jen našlo.

Rok 2015

V roce 2015 se do výstavních kruhů vrátila naše Saphirka, které se zde podařilo velice rychle získat svůj sedmý šampionát a to veterán šampiona České republiky. Neytiri taktéž nezahálela a na konto si připsala šampiona České republiky a šampiona ČMKU. V dubnu také Neytiri porodila blue merle chlapečka a tak naše chovatelská stanice odchovala svůj třetí vrh. Děkujeme všem, kteří s námi rok 2015 prožívali!

Rok 2014

Stejně jako když byl Saphirce jeden rok, tak i u Neytiri bylo toto období plné výstav a s radostí mohu říct, že úspěšných. Neytiri se zúčastnila letos šestnácti výstav u nás i v zahraničí a kromě jediné vyjímky (výborná bez pořadí na klubové výstavě) se vždy umístila na předních místech. Podařilo se jí získat titul junioršampion krásy a chybí jí už pouze jediný CAC z jiného roku, aby se stala i šampionkou krásy České republiky. Stejně jako její babička Saphirka nám dělá ohromnou radost! Celkově byl rok 2014 pro nás celkem pozitivním a pohodovým. Děkujeme všem našim blízkým, že byli jeho součástí a majitelům našich odchovů, že se o naše dětičky dobře starají!

Rok 2013

Rok 2013 jakoby byl ve znamení vnoučátek, Saphirka se stala opět babičkou a do rodiny přibyl další člen rodiny, jak jinak, než Saphirky vnoučátko Neytiri. Štěňátka z našeho říjnového vrhu "B" dospívala a některá se ukázala i na výstavách.

Rok 2012

Na začátku roku se zdálo, že rok 2012 nebude zrovna dle mých představ, ale nakonec se vše otočilo k dobrému. Saphirka porodila svá druhá štěňátka a zároveň se nám narodila naše první vnoučátka po Speedy z prvního vrhu.

Rok 2011

2011 byl rok plný skvělých i smutných nových zážitků. Z tohoto roku však nejraději vzpomínám na parádní výpravu do Anglie na Cruft´s show, které se zúčastnila i Speedy, fenka z našeho prvního vrhu.

Rok 2010

I rok 2010 spočívá spíše v duchu výstavních úspěchů. Tentokrát to jsou ale především úspěchy našich odchovů.

Rok 2009

Právoplatně za chovatelskou stanici jsme se mohli prohlásit až v roce 2009, kdy oficiálně vznikla chovatelská stanice Niarra a odchovali jsme naše první štěňátka.

Rok 2008

Tento rok byl rokem "výstavním", kdy naše zakladatelka Saphirka navštívila plno výstav v Česku i zahraničí a dokonce se stala i českou a slovenskou junioršampionkou krásy.

Rok 2007

Rok 2007 se stal rokem, kdy vše vypuklo. Naše rodina se rozrostla o první kolii, která se později stala zakladatelkou naší chovatelské stanice kolií.