Rok 2020

Rok 2020 nám mnohé vzal a mnohé dal. Vzal mi mou nejdražší psí přítelkyni Saphirku, která mi stále moc chybí... Na druhou stranu nás obdařil skvělými zážitky jako je např. účast na Cruft's show s Thorvinkou a odchov jejích prvních štěňátek, úžasného sedmičlenného vrhu Dragon.

30.12.2020 - Pohádková návštěva

Dnes nás přijela navštívit princezna Růženka s celou svojí rodinou. Moc jsme si užili společně strávené chvíle. Z Rosie (Dragon Rose Niarra) je už velká slečna, která je téměř stejně velká, jako její mamka Thorvi. Vzhledem k tomu, že nyní mají i podobně dlouhý kožíšek (Rose trochu delší), tak bylo občas snadné si je na první pohled s Thorvinkou splést. Z Rose roste odvážná a pohodová holčička, máme z ní velkou radost. Přidávám pár fotek ze společné procházky.

Dragon Rose Niarra

[10]Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra se svou matkou Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra

Od poslední štěňátkovské aktualizace jsme také obdrželi spoustu fotek a videí ostatních odchovů. Ty nejlepší fotky jsme přidali k nim do profilů. Majitelům děkujeme ♥

[5]Démon Lízinka Nia ve věku 8 let Orin Draki se učí pást

23.12.2020 - PF 2021

Všem přátelům, majitelům našich štěňátek a všem lidem dobré vůle přejeme krásné a pohodové Vánoce,
šťastný Nový rok, pevné zdraví a mnoho lásky, radostí, úspěchů a splněných snů v roce 2021!

Lucie, Jirka, Neytiri & Thorvinka

3.12.2020 - Narozeniny

Čas neúprosně letí a ze psů, kteří nedávno byli štěňátka, jsou dnes již veteráni. 31.10. oslavila miminka z vrhu "B" již své 8. narozeniny a dnes, 3.12.2020, je následovala naše modrá Šmoulinka Neytiri. Nezbývá nic jiného, než jim do toho důchodového věku popřát mnoho let plných lásky, vitality, elánu a především pevného zdraví!

Neytiri - Designed for Niarra African Gold v den svých 8. narozenin

Nia - Be Forever a Legend Niarra se svým narozeninovým dortem

28.10.2020 - Další moc milá návštěva

Jak jsem psala dříve, před pár týdny jsme se krátce shledali s Dragon Queen Niarra. Díky skvělým majitelům Lízinky jsme si mohli užít další setkání s touto mladou princeznou a tentokrát i podstatně delší. Lízinka nás navštívila s celou rodinou, při vítání se smála a brumlala úplně stejně, jako to dělá její mamka Thorvi. Je to jedna z vlastností, kterou na ní zbožňuji a mám radost, že tuto vlastnost předává dál. Společně jsme se vydali na procházku, při které jsme pořídili i několik fotografií. Mimo to bylo vtipné sledovat, jak malý dráček se zájmem pozoruje skupinku lidí, kteří pouštěli draky (viz. poslední fotka). Ještě jednou děkujeme majitelům za príma návštěvu a za vzornou péči o Lízinku! ♥

Dragon Queen Niarra - 3 měsíce

[10]Dragon Queen Niarra Dragon Queen Niarra Dragon Queen Niarra Dragon Queen Niarra Dragon Queen Niarra Dragon Queen Niarra Dragon Queen Niarra Dragon Queen Niarra Dragon Queen Niarra Dragon Queen Niarra

 

Také jsme obdrželi nádherné podzimní fotky od majitelů Bernieho - Dragonborn Comes Niarra.

Dragonborn Comes Niarra - 3 měsíce

[5]Dragonborn Comes Niarra Dragonborn Comes Niarra Dragonborn Comes Niarra Dragonborn Comes Niarra Dragonborn Comes Niarra

 

A na závěr také jedna podzimní fotečka Orinka - Dragon Fire & Blood Niarra. Děkujeme všem ♥

Dragon Fire & Blood Niarra - 3 měsíce

22.10.2020 - Všechna štěňátka jsou již ve svých nových domovech

Štěňátkům jsou již tři měsíce a já se konečně dostávám k aktualizaci našich stránek.

Všechna štěňátka již dávno bydlí ve svých nových rodinách. Jako první do světa vyrazil Do You Know Who I Am Niarra, který odjel bydlet do malé obce nacházející se poblíž Loun. Od nových a velice milých majitelů dostal parádní jméno – Démon. V ten stejný den odjela i Dragon Queen Niarra. Námi zvané Princezně doma říkají Lízinka a bydlí jen kousek od nás v Českých Budějovicích. Jako třetí odjela Dragon Rose Niarra, které zůstalo jméno Rose a je členem moc milé rodiny žijící v Plzni. Dragon Fire & Blood Niarra, všemi zvaný Flíček, odcestoval stejný den jako Rose a bydlí ve Volarech, kde mu říkají naštěstí o poznání vznešeněji - Orin. V den svých dvou měsíců odcestovala Do Not Say Dracarys Niarra, která nyní žije na farmě na Slovensku společně s dalšími koliemi, kterým dle slov majitelů dává pěkně zabrat :o) Od nových majitelů dostala jméno Draki, což na ní dokonale sedí, protože to je pořádná dračice uličnice. Předposlední odjela Dragon in the Sky Niarra, která žije ve smečce kolií působících pod hlavičkou chovatelské stanice Ever After a dostala jméno Georgina. Jako poslední odjel Jirkův miláček, Dragonborn Comes Niarra, dostal jméno Bernie a žije nedaleko Prahy.

Vrh Dragon

Pár týdnů po odběru jsme se také potkali s většinou štěňátek z vrhu „D“. Krátce jsme se shledali s Lízinkou v Českých Budějovicích. Bylo krásné vidět tu naší kuličku, jak vzorně ťapká na vodítku a jde nám zvesela naproti a jakou měla radost, když nás poznala.

Shledání s Lízinkou

V den, kdy dráčci slavili tři měsíce, nás navštívil Marek s Rose. Byla to úžasná návštěva. Rose měla velkou radost, když opět viděla nás, mamku Thorvi a tetu Neytiri. Mohla si uvrtět ocásek radostí. Po měsíci znovu prošmejdila naší zahradu a pak jsme všechny vzali na krátkou procházku. Thorvi s Neytiri se zpočátku snažily zachovat si svou důstojnost před veselým štěňátkem, ale netrvalo to dlouho a začaly si obě s Rose hrát. Obzvlášť Thorvinka, které hry s jejími štěňátky chyběly.

Dragon Rose Niarra

[5]Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Shledání s Růženkou

Další štěňátka z vrhu „D“, Bernieho, Georginu a Démona, jsme navštívili v polovině října při našem malém výletu na sever Čech. Všichni měli radost, když nás viděli a my se nestačili divit, jak všichni rychle rostou. A rostou do krásy, máme z nich velikou radost!

 Dragonborn Comes NiarraDragon in the Sky NiarraDo You Know Who I Am Niarra

(Bernie, Georgina a Démon)

Jsem moc šťastná, když mohu říct, že všechna štěňátka z tohoto vrhu mají báječné páníčky, kteří nás pravidelně zásobují fotkami a zprávami ze života štěňátek. Nepochybuji o tom, že se všechna štěňátka mají jako v bavlnce a že dělají radost svým majitelům. Děkuji vám za péči a lásku, kterou jim dáváte!

Do profilů štěňátek jsme doplnili fotky pořízené z posledních 2-3 týdnů u nás a o fotky z jejich nových domovů.

24.8.2020 - Štěňátka

Štěňátka dnes slaví již 6. týdnů a tak jsme jim do alb doplnili několik desítek fotek z uplynulých tří týdnů. Ze štěňátek jsou už pořádní draci, kteří řádí na zahradě, hrají si, perou se a prozkoumávají celou zahradu. Mají za sebou již tři odčervení, čipování a čeká je očkování a vyšetření na dědičné oční vady. Máme také již výsledky testů na DM (degenerativní myelopatii), které nám udělaly velkou radost, protože většina štěňátek zdědila tu příznivější variantu genu. Každý den s nimi si náležitě užíváme, jsou úžasná banda ♥

Dracarys a Rose s tetičkou Neytiri

2.8.2020 - Štěňátka

Zítra budou našim malým dráčkům již tři týdny a musím říct, že nám rostou přímo před očima. Štěňátka mají za sebou první odčervení a stříhání drápků, už koukají, reagují na zvuky, každým dnem se zdokonalují v chůzi, hrají si, vrčí, štěkají a učí se papat z misky. Taktéž mají za sebou seznámení s dětmi, nejrůznějšími zvuky v domácnosti a setkala se už i s Neytiri, když jsme je vzali poprvé ven. Venku se štěňátka chovala statečně, vůbec neplakala a směle se vydala prozkoumávat nejbližší okolí. Je s nimi zábava a je báječné pozorovat, jak se vyvíjí! Thorvinka se o ně vzorně stará.

Před pár dny jsme štěňátkům vybrali jejich rodokmenová jména. Ta najdete společně s fotkami z uplynulých týdnů na stránce vrhu „Dragon“, odkud je možné se prokliknout i na profily jednotlivých štěňátek. Už teď jsme zvědaví, jaká volací jména jim vyberou jejich budoucí páníčci.

Vrh Dragon

14.7.2020 – Narodila se nám štěňátka!

Velký den pro nás všechny! Po pěti letech vám s nepopsatelnou radostí představuji naše vysněná štěňátka. Dlouho očekávaný vrh „Dragon“, který byl pojmenován na počest zakladatelky naší chovatelské stanice Saphiry, přišel na svět 13. července 2020. Narodili se nám čtyři okouzlující holčičky a tři krásní kluci, všichni zdraví, rozkošní a všemi náležitě opečovávaní. Je to první vrh naší výstavně úspěšné Thorvi (Ch. Ultimately Ever After). Otcem štěňátek je švédský pes C.I.B. Skabona Kiss’n Run, v mých očích velmi kvalitní pes s vynikajícím evropským původem. Jedná se o spojení prověřených linií s vyrovnaným typem, elegantním pohybem a skvělým charakterem i zdravím. Děkuji Zdeně Seligerové za možnost použít tohoto úžasného švédského džentlmena v našem chovu! Více o našem aktuálním vrhu se dočtete zde.

A tady je našich sedm maličkých dráčků, na kterých můžeme oči nechat. Štěňátka jsou spokojená, papkají a novopečená maminka se o ně vzorně stará.

Vrh Dragon Niarra

2.7.2020 – Čekáme štěňátka!

Dne 8.6.2020 jsme s Thorvi navštívili veterinární ordinaci, kam byla objednaná na sonografické vyšetření, abychom se dozvěděli, zda bylo krytí úspěšné či nikoliv. Dostavila se velká radost, když jsme na monitoru spatřili hned několik černých kuliček! Thorvince tedy byla tímto potvrzena březost.

Sonografické vyšetření jsme během březosti ještě dvakrát zopakovali, abychom věděli, zda je v bříšku vše, jak má být a jestli se štěňátkům dobře daří. Při posledním vyšetření byla už krásně vidět celá štěňátka, která se v bříšku vrtěla, jak jen jim to těsný prostor kolem nich umožňoval.

Paní veterinářka nám pořídila i snímky některých miminek z 27. a 34. dne. Na snímku vlevo (34. den) jsou v záběru vidět tři štěňátka, na pravém snímku (27. den) jsou dvě. Dle vyšetření má však Thorvinka v břišku minimálně šest štěňátek!

Vlevo 37. den, vpravo 27. den

13.5.2020 – Krytí

Den před Thorvinky třetími narozeninami jsme se vydali na výlet na sever Čech, kde měla Thorvinka domluvené rande s Ronaldem (více info napíši později). Ti dva si hned padli do oka. Thorvi Ronalda laškovně provokovala a on jí cosi šeptal do ouška, což mělo být asi něco romantického, ale Thorvince to přišlo děsně vtipné, soudě dle toho, že byla celou dobu vysmátá jak lečo (prostě celá ona). Krytí se podařilo a teď už zbývá jen doufat, že se za dva měsíce dočkáme Thorvinky štěňátek.

Krytí

1.5.2020 – Nové fotografie

Doplnili jsme alba našich odchovů o další nové fotografie, které nám majitelé zasílají a my jim za to moc a moc děkujeme!

Zlatá kráska Be Forever a Legend Niarra alias Nia má jako obvykle spoustu krásných nových fotek.

Be Forever a Legend Niarra - Nia

[4]Be Forever a Legend Niarra - Nia Be Forever a Legend Niarra - Nia Be Forever a Legend Niarra - Nia Be Forever a Legend Niarra - Nia

Rodina naší Be Light of Twilight Niarra – Nelky, žijící na Slovensku, se před nedávnem rozrostla o lidské miminko. Nelka se prý ujala role chůvy a na svého malého páníčka neustále dohlíží.

Nelka jako vzorná chůvička

S dětmi má skvělý vztah i Garp – Celtic Blue Legend Niarra. Tato fotografie hovoří za vše ♥

Garpíkovo přátelství s Rostíkem

Mám velkou radost, když vidím, že jsou naše odchovy právoplatnými členy rodiny a že dělají čest svému plemeni.

Thorvince jsme do alba přidali také pár nových fotek z procházky k rybníku Rožmberk a jednu čestnou fotečku při jarním úklidu :o)))

Thorvi u rybníka Rožmberk

[5]Thorvi u rybníka Rožmberk Thorvi u rybníka Rožmberk Thorvi u rybníka Rožmberk Thorvi u rybníka Rožmberk Thorvi u rybníka Rožmberk

Thorvi a její lavička slávy

A na závěr tu mám jednu fotografii Timíka – Right Time of African Gold z oslavy jeho dvanáctých narozenin. Tim je už dědeček, ale svého času působil pod hlavičkou naší chovatelské stanice jako chovný pes ve spolumajitelství a stal se otcem šesti štěňátek v chovatelské stanici from Sheep Range. Nedávno jsme měli milou návštěvu, Moniku Brucknerovou, která vlastní právě Timíkova brášku Artuše (Ready To Go African Gold). Bylo to dojemné setkání. Moc ráda jsem opět viděla pana psa, jakým je a vždy byl Artuš. Stejně jako jeho bráška Tim. Ze srdce klukům přeji pevné zdraví a ještě spoustu spokojených let! ♥

Timík slaví 12. narozeniny

5.5.2020 - R.I.P. Saphirko

Dne 30.3.2020 nás navždy opustila naše nejdražší Saphira. Saphirka byla první kolií v naší rodině, zakladatelkou chovatelské stanice Niarra a matka prvních dvou vrhů, které jsme odchovali. Saphira byla pro mne ten nejbáječnější psí kamarád, jakého jsem kdy měla. Byla mou spřízněnou duší na čtyřech tlapkách. Nelze vyjádřit slovy, jak moc mi chybí...

Navždy zůstaneš v našich srdcích, dračice...

C.I.B., Club Ch., Grand Ch., Ch., Veteran Ch. & Junior Ch.

NEW FACE OF AFRICAN GOLD

* 27.3.2007 - 30.3.2020

27.3.2020 - Saphirka má 13. narozeniny!

Je to již 13 let od dne, kdy na svět přišlo moje největší psí štěstí Saphirka. A tak Saphirce z celého srdce přejeme hodně zdraví, protože právě to teď potřebuje ze všeho nejvíc! Kdo Saphirku znáte, prosím, myslete na ní a držte jí pěsti!

27.3.2020 – Cruft’s show 2020

Ve čtvrtek 5.3. ráno jsme se já, Jirka a Thorvi vydali na dlouho plánovaný výlet do Anglie na nejprestižnější výstavu světa, Cruft’s show. Cestu jsme pojali jako takovou malou dovolenou a spojili jí s malými výlety, které jsme si moc užívali.

V sobotu byl den D a tak jsem se konečně po devíti letech opět podívala na tuto legendární a nepopsatelnou výstavu! Výstavu jsme si užívali, jak jen to šlo. Jedná se o největší výstavu světa, což má bohužel jedno velké mínus. Člověk tam prostě nemůže stihnout vše, co by chtěl.

Thorvi byla přihlášená do třídy open společně s dalšími sedmnácti fenami z celé Evropy a Ruska. Mnohé z nich pocházeli z proslulých chovatelských stanic a bylo mi velkou ctí předvést Thorvinku vedle těchto vysoce kvalitních fen. Thorvi se sice neumístila, ale udělala mi ohromnou radost tím, že se nenechala ničím rozhodit a krásně se předvedla. Jsem na ní moc pyšná!

Druhý den jsme si neplánovaně prodloužili náš pobyt v úžasné Anglii a v pondělí ráno se vydali na velmi dlouhou cestu domu, během které nás čekalo několik dalších zážitků, které jsme rozhodně v plánu neměli.

A protože to bylo neuvěřitelných sedm dní plných zážitků, objevování, milých i nemilých překvapení, na které budeme ještě dlouho vzpomínat, rozhodla jsem se, že napíšu článek o celé výpravě. Napsala jsem si ho spíše pro sebe jako takový deníček, ale proč se s Vámi o něj nepodělit?

Článek s fotografiemi a videi z výletu si můžete přečíst zde.

[5]

3.2.2020 – DUO CACIB Brno

Naše první letošní výstava se konala v Brně, během prvního únorového víkendu. Na výstavu jsme se tentokrát vydali společně s kamarádkou Luckou a Maruškou. Lucka měla přihlášenou Thorvinky sestřenici do stejné třídy, jako byla Thorvi, a musíme přiznat, že oba dny to rozhodčí s rozhodováním neměli vůbec lehké. Obě naše holčičky se rozhodčím moc líbily a bylo vidět, že zadávání pořadí jim dalo zabrat. S Luckou jsme jim tuto nelehkou úlohu vůbec nezáviděly. Nakonec byly výsledky po oba dny stejné, Thorvinka získala ocenění V2, Res. CAC a Res. CACIB. Její sestřenice Rise and Shine Ever After CAC, CACIB, BOB a dokonce se umístila i v závěrečných soutěžích na krásném pátém místě v první FCI skupině. Ještě jednou velká granulace k zaslouženému vítězství Luci, byl to skvělý víkend!

[3] Marušky Amy (2x CAC), Lucky Sheena (2x BOB) a Thorvinka (2x R.CACIB)