Rok 2019

Rok 2019 se nesl v duchu výstavním. Thorvinka krom jiného dosáhla i na titul nejvyšší - BIS. Během toho dobře zvládala i nosework. Holčička nám dělala jen samou radost. Bohužel nás tento rok opustila Speedy, známá fenečka ze Saphirky vrhu "A", její bratr Samík a jejich otec Merlin.

29.12.2019 - PF 2020

Přejeme všem našim přátelům, milovníkům kolií a všem dobrým lidem krásné Vánoce,
veselého Silvestra, šťastný Nový rok a mnoho lásky, zdraví, radostí a úspěchů v roce 2020!

Lucie, Jirka, Saphirka, Neytiri a Thorvinka

27.12.2019 – Merlin

Na závěr roku máme jednu velmi smutnou zprávu... Dnes nás navždy opustil náš stříbrný kamarád, hrdý otec našich prvních štěňátek a Neytiri dědeček, Merlin. Nikdy na tebe nezapomeneme, Merlinku!

Star Light vom Adlerwappen

* 12.9.2007 - 27.12.2019

3.12.2019 – Neytiri 7. narozeniny

Dnes je to již 7 let, kdy v chovatelské stanici African Gold přišla na svět vytoužená Saphirky vnučka Neytiri. A tak Neytýnce i jejím sourozencům, přejeme všechno nejlepší a hodně zdravíčka do dalších let!

23.11.2019 – Klubová výstava Kladno

Před rokem jsme zažili obrovský úspěch na 1. ročníku klubové výstavy kolií a šeltií v Kladně, kdy Thorvinka dokázala ve velké konkurenci zvítězit. Získala titul BOB a následně i 2. BIS (2. nejkrásnější pes celé výstavy). Byl to zatím náš největší úspěch. Letos jsme se na místo činu vrátili, ale ani ve snu mě nenapadlo, že Thorvi loňské vítězství obhájí a dokonce i o stupínek vylepší!

Výstavu posuzovala polská rozhodčí a též specialistka na dlouhosrsté kolie Anna Kochan. Na výstavu bylo přihlášeno přes 180 kolií a šeltií, což bylo ještě více, než předchozí rok. Paní rozhodčí důkladně posuzovala a zadala i mnoho velmi dobrých a dobrých známek. Thorvi obdržela bezchybný posudek "Velmi elegantní fena, výborný rámec, výborná samičí hlava, sladký tvar a výraz, elegantní tvar a horní linie, výborný hrudník, končetiny bez nedostatku, výborná mechanika pochybu" a následně i ocenění Výborná 1, CAC, Nejlepší fena klubové výstavy a BOB (vítěz plemene).

V závěrečných soutěžích, které posuzovala paní Anna Kochan společně s maďarskou chovatelkou a rozhodčí Elenou Balázsovits (chs. Nyitramenti), Thorvi opět zvítězila a stala se tak nejkrásnějším jedincem celé výstavy = BIS!!!

Thorvinka tímto dokonale uzavřela svou letošní výstavní sezónu. Tento úspěch byl už jejím 11. vítězstvím v řadě a to jak na českých, tak i zahraničních výstavách. Nemohu být na to naše malé sluníčko pyšnější :o)

[9]

8.11.2019 - Podzimní focení

Už dlouho jsem si přála fotku, na které bude celý náš Niarra team, tedy já, Jirka a naše tři kolií holčičky. A konečně jsem se dočkala. Využili jsme krásného podzimního počasí, naložili holky do auta a vyrazili do Českých Budějovic za kamarádkou Alenou Loudovou, která umí moc hezky fotit. Alče se fotky moc povedly, mám z nich velkou radost! Kochejte se s námi :o)

[12]

5.11.2019 – Sam

Dnes jsme dostali velice smutnou zprávu… V deseti letech nás navždy opustil Sam, Saphirky syn z prvního vrhu. Samík byl můj miláček, pejsek, který do nového domova odcházel jako poslední. Samík žil jako právoplatný a milovaný člen rodiny. Děkujeme jeho majitelům za veškerou lásku a péči, kterou ho celý jeho život zahrnovali. Navždy na Tebe budeme s láskou vzpomínat, Hopíku!

Arrow of Hope Niarra

* 7.6.2009 -  5.11.2019

31.10.2019 – Vrh „B“ 7. narozeniny

Poslední říjnový den oslavil náš vrh „B“ již 7. narozeniny a tak jim přejeme všechno nejlepší, moře lásky, spokojenosti, radovánek a pevné zdraví!

Děkujeme za nové fotky majitelům zlaté Niušky (Be Forever a Legend Niarra) a trikolorní Hurri (Black Hurricane of Niarra)!

29.9.2019 – MVP Tulln

Po letní pauze jsme si udělali znovu výlet na výstavu, tentokrát do rakouského Tullnu na dvoudenní mezinárodní výstavu. Thorvi se rozhodla, že na této výstavě ukáže svůj bikini fashion model na léto 2019, takže velké naděje na úspěch jsem si nedělala :-D Nicméně i přesto, že kožíšku měla snad ze všech kolií nejméně, zadařilo se jí!

Oba dny posuzovali rozhodčí specialistky na plemeno. Sobotní výstava byla navíc také kvalifikační na Cruft´s show, což přilákalo chovatele hned z několika států. V sobotu 28.9.2019 posuzovala rakouská rozhodčí Edith Soltesz. Thorvi nastoupila do třídy šampionů. Nechtělo se mi tomu věřit, ale Thorvinka i bez kožíšku dokázala svou třídu vyhrát a k tomu navíc získat tituly CACA, CACIB, BOS a dokonce i kvalifikaci na Cruft´s show 2020! Byla jsem na ní moc pyšná a večer na ubytování jsme to s přáteli hezky oslavili.

V neděli posuzovala rozhodčí z Itálie Myrna Shiboleth, kterou Thorvi též zaujala a zadala jí ocenění V1, CACA a Res. CACIB!

Pro mě naprosto nečekaně úspěšný víkend, který jsme si moc užily. Ve výstavních kruzích i kolem nich panovala pohodová přátelská atmosféra, Thorvi si užívala pozornost a k tomu navíc skvělá společnost přátel z cvičáku, kteří s námi vyrazili na výstavu. Co víc si přát?

18.6.2019 – Cesta kolem Světa

Po jedenácti letech jsem se znovu dočkala a zopakovala si cestu kolem Světa. A ne, nemám na mysli cestování po celé planetě, ani sledování televize :-D Cesta kolem Světa je 12km dlouhá naučná přírodní stezka kolem rybníka Svět, který přímo sousedí s centrem Třeboně. Tato trasa je svým způsobem pro mě srdeční záležitostí již od dětství a letos se jí poprvé zúčastnila Neytiri, Thorvinka a partner Jirka. Počasí nám přálo a vzhledem k tomu, že byl pracovní den, jsme po cestě nepotkávali ani příliš mnoho cyklistů a dalších chodců. Saphirka, jako jediná členka našeho teamu, se výletu nezúčastnila, protože byla krátce po operaci a dvanáctikilometrová procházka by už pro ni nebyla úplně nejvhodnější. My si ale výlet užili naplno, holčičky vesele pobíhaly kolem nás, já se kochala krásnou přírodou a Jirka nadšeně objevoval kouzlo nově nainstalované mobilní aplikace zvané krokoměr :-D A zde pár fotek z našeho výletu:

[17]

7.6.2019 - Vrh "A" 10. narozeniny

Dne 7.června 2019 to bylo přesně 10 let, kdy naše Saphirka přivedla na svět svých prvních sedm štěňátek, 4 holčičky a 3 kluky. Chtěla bych všem z vrhu „A“ popřát všechno nejlepší ke kulatým narozeninám a to i těm, kteří jsou již za duhovým mostem, neboť stále na Vás s láskou vzpomínáme! Přejeme Vám především mnoho dalších spokojených let, plno lásky a pevné zdraví!

Děkujeme všem majitelům za péči a lásku, kterou jim věnují a za zprávy, které nám tu a tam posílají.

Přidáváme nejnovější fotky některých odchovů z vrhu „A“.

Alfa Adelante Niarra „Sam“

 

Arrow of Hope Niarra „Sam“

 

Astute Fox of Niarra „Elinka“

4.4.2019 - Klubová výstava Humpolec

Ch. ULTIMATELY Ever After se tento víkend zúčastnila dvoudenní klubové výstavy kolií a šeltií v Humpolci, kde poprvé nastoupila do třídy vítězů. Dělala mi oba dny velikánskou radost, v kruhu byla krásně soustředěná a celou dobu si to užívala s tím svým sladkým úsměvem :o)

V sobotu posuzoval pan Milan Krinke, který každého psa důkladně prohlédl a kromě psaného posudku i nahlas vyjmenoval klady i zápory nastoupených jedinců. Thorvinka v konkurenci dalších čtyř vítězek z České republiky i zahraničí zvítězila a odnesla si ocenění Výborná 1, CAC a následně také Klubový vítěz a BOS! Titul BOB a posléze i BIS získal Saphirky mladší bráška a otec Garpíka Born for Agara and African Gold.

V neděli posuzovaly dlouhosrsté kolie dvě rozhodčí – psy Jitka Reslerová (chs. African Gold), která později zadávala i tituly BOJ, BOV, BOB a BOS a feny Tereza Knedlhans (chs. from River Agara). Thorvi se opět výborně předvedla, získala bezchybný posudek a zopakovala si sobotní vítězství – Výborná 1, CAC, Nejlepší fena, BOS. Radost byla opravdu veliká :o)

A aby toho nebylo málo, když jsme se unavení vraceli domů z výstavy, uvědomila jsem si, že v neděli vlastně Thorvi splnila podmínky pro udělení titulu Klubový šampion krásy. Několikrát jsem si to musela ověřovat, protože se mi nechtělo věřit, že to zvládla už ve věku 24 měsíců. Takže takový pěkný dáreček si sama nadělila k druhým narozeninám :o) :o) :o)

A úplně největší radost mi udělala Saphirka, která nás po návratu domů vítala a vypadala o něco lépe, než když jsme odjížděli do Humpolce. Saphirku začalo zlobit zdraví a několik dní před Humpolcem musela na operaci. V jejích dvanácti letech jí narkóza dala pořádně zabrat, ale zabojovala, a i když návrat do normálu trval déle, tak to zvládla a už zase o sobě dává vědět svým pronikavým štěkotem :o) Během naší výpravy do Humpolce byla Saphirka ve starostlivé péči mých rodičů, kteří měli za úkol mě pravidelně informovat o tom, jak se Saphirce daří.

A zde několik fotek z Humpolce, foto Jiří Křivánek a Jiří Svoboda.

[16]

30.4.2019 - Nové fotky

Před několika dny jsme si udělali procházku do třeboňského zámeckého parku, kde jsme pořídili pár nových foteček naší Thorvinky.

[11]

26.4.2019 - 4. narozeniny

Celtic Blue Legend Niarra alias Garpík oslavil 4. narozeniny a tak mu z celého srdce přejeme všechno nejlepší, hodně zdravíčka a mnoho radostí! ♥

27.3.2019 - Saphirka má narozeniny!

Naše dračice dnes slaví 12. narozeniny!!! Saphirko moje milovaná, přeji ti hodně zdraví a ať spolu oslavíme ještě hodně tvých narozenin a zažijeme ještě spoustu legrace!!!

3.3.2019 - Niarra slaví 10 let

Dnes je to deset let od oficiálního vzniku naší malé rodinné chovatelské stanice Niarra.

Ráda bych tímto poděkovala všem chovatelům a majitelům kolií, se kterými jsem se během těch deseti let seznámila a kteří mne obdarovali cennými radami, poznatky, lekcemi, zkušenostmi a zážitky.

Děkuji všem majitelům našich odchovaných štěňátek za lásku a péči, kterou je zahrnují. Věříme, že vám dělají stejnou radost, jako naše kolie nám.

Dále patří poděkování mé rodině a příteli za jejich podporu a samozřejmě také našim holčičkám za každičký den, který s nimi mohu strávit.

Bez vás všech by to nefungovalo! Děkuji!

A toto jsou naše chlupaté hvězdičky, kolie působící v chovatelské stanici Niarra:

Thorvi – ULTIMATELY Ever After – 21 měsíců, Junior champion a Champion České republiky a velká naděje naší chovatelské stanice

Neytiri – DESIGNED FOR NIARRA African Gold – 6 let, Junior champion a Champion České republiky, Champion ČMKU, matka vrhu „C“

Saphira – NEW FACE OF African Gold – téměř 12 let, Junior champion České republiky, Junior champion Slovenska, Champion České republiky, Grand champion České republiky, Klubový champion, Interchampion, Veterán champion, zakladatelka chovatelské stanice Niarra a matka vrhu „A“ a „B“

6.2.2019 - DUO CACIB Brno

Minulý víkend se konala v Brně dvoudenní mezinárodní výstava, kam byli pozvaní zajímavý rozhodčí ze zahraničí a oba specialisté na plemeno kolie dlouhosrstá. Tuto výstavu jsme si tedy nemohli nechat ujít a tak jsme přihlásili Thorvi – Ultimately Ever After a strávili v Brně další skvělý prodloužený víkend.

Oba dny byla velká účast a předvedlo se zde i několik špičkových jedinců ze zahraničí. V sobotu posuzoval Timmins Dermot z Irska (chs. Kynan). Thorvi od něj získala v mezitřídě první místo s oceněním V1, CAC a pěkným posudkem „20 měsíců stará trikolorní fena, dobrý celkový obraz, dobré přední i zadní úhlení, dobrý hrudník, dobrá délka ocasu, dobrý krk, dobrý typ hlavy, dobrá barva a tvar oka, dobré uši.“. V sobotu se nám na výstavu přijela ukázat také fenečka ze Saphirky druhého vrhu Nelka – Be Light of Twilight Niarra, která žije na Slovensku. Děkuji Tome a Baru, že jste podnikli cestu do Brna a mohla jsem Vás všechny zase vidět! ♥

Druhý den posuzovala Judit Korózs-Papp z Maďarska (chs. Silver Dream). Myslela jsem si, že u této rozhodčí nemá Thorvinka moc velké šance na úspěch, ale opak byl pravdou. Thorvi opět svou třídu vyhrála a navíc získala tituly CAC, CACIB i BOS! Nemohla jsem tomu uvěřit :o) Posudek od paní Korózs-Papp „Dobrý typ, dobrá hlava a výraz, dobrá hrudní a hřbetní linie, dobré úhlení, dobrá srst, dobře se pohybuje, dobře se předvádí.“

Thorvi tímto splnila všechny podmínky a stala se novým českým šampionem krásy! Všechny potřebné CACe získala od rozhodčích specialistů, přičemž tři z nich jsou ze zahraničí a dva dokonce z Velké Británie. Moc děkujeme za krásná ocenění!

A nakonec přidáváme pár nových fotografií Nelky – Be Light of Twilight Niarra.

19.1.2019 - African Gold Niarra

S těžkým srdcem oznamuji, že dne 18.1.2019 nás po těžké nemoci navždy opustila milovaná African Gold Niarra

Speedynka pocházela z prvního Saphirky vrhu a byla maminkou Neytiri. Jen těžko mohu vyjádřit, kolik toho pro mě Píďulka znamenala… Byla to úžasná fena, na kterou nikdy nezapomenu a na kterou budu mít vždy jen ty nejkrásnější vzpomínky ♥

Děkuji majitelce Jitce Reslerové, díky které Speedy prožila nádherný a spokojený život!

14.1.2019 - NVP Brno

Nový rok je tu a s ním i nová výstavní sezona, kterou jsme zahájili hned s první výstavou v České republice. Do Brna, kde se konala národní výstava psů, jsme se já, Jirka a Thorvinka vydali už v pátek. Měli jsme zajištěné pěkné ubytování v klidné části Brna, díky kterému jsme cestu na výstavu mohli brát více jako výlet a o to více si celou akci užít. Navíc krásně sněžilo, takže jsem nemohla být spokojenější :o)

Thorvince (JCh. Ultimately Ever After) se na výstavě opět dařilo skvěle. Sice v kruhu velice ráda zkouší mojí trpělivost tím, že se předvádí jako nevycválané štěňátko, i když to mimo kruh umí krásně, ale alespoň si výstavy užívá... Od rozhodčí získala krásný posudek "19 měsíců, výborná hlava, výborná délka krku, vynikající hrudní i hřbetní linie, výborné úhlení, výborná povaha, výborně předvedena." a ocenění Výborná 1, CAC, Národní vítěz!

Z výstavy jsme se tedy vraceli nadmíru spokojení a třešničkou na dortu byla zastávka na Vysočině, kde jsme si udělali malou procházku v krásném zasněženém lese. Thorvi měla velkou radost z takového množství sněhu a řádila v něm jako malá. Vůbec se nám odtud nechtělo, bylo to tam jako v pohádce :o)

[30]