Rok 2022

Tento rok patřil především našim odchovům "D" a "E". Draci byli čímdál úspěšnější a začali sbírat první šampionáty. Kiara s Noelem rostli, socializovali se, učili a získávali první zkušenosti. Pro mě, jako chovatele, to byl vysněný rok.

23.12.2022 - PF 2023

Přejeme všem našim přátelům a dobrým lidem krásné Vánoce, veselého Silvestra, šťastný Nový rok a pevné zdraví, mnoho radostí, lásky, úspěchů a splněných přání v roce 2023!

Lucie, Jirka, Neytiri, Thorvi & Kiara

18.12.2022 – Mrazivá procházka

Přidávám pár fotografií z mrazivé procházky z 18.12.2022. Sice jen mobilní kvalita fotek, ale na památku nám to stačí. Kromě toho, že holčičky rozčilovaly ledové koule, které se jim tvořily na pacičkách, jsme si nevšední procházku všichni moc užili. Mráz vytvořil kouzelnou podívanou. Škoda, že takové počasí bylo u nás pouze jeden den.

[15]

 

3.12.2022 – Neytiri slaví 10. narozeniny!

Dnes oslavila kulaté narozeniny naše Neytýnka. Jak ten čas utíká… Přejeme ti hodně zdravíčka, beruško naše!

 

31.10.2022 – 10. narozeniny vrhu „B“

Přejeme Nie a Plutovi vše nejlepší a hlavně hodně zdravíčka k 10. narozeninám!

 

 

8.10.2022 – MVP České Budějovice

Na Kiarky první narozeniny jsme se vydali na její druhou výstavu, tentokrát už do třídy mladých a byla to jízda :-D Kiarka byla jak na pérkách, byla nadšená, že dostává za něco ňaminky, ale v kombinaci s rušivými elementy přeplněné malé haly, bylo pro ni těžké zůstat chvilinku v klidu a kvůli tomu se nepředvedla tak hezky, jak to měla nacvičené z domova. Nicméně mi udělala velkou radost, že si z ničeho nedělala těžkou hlavu a celý den byla pozitivně a vesele naladěna. Stejně jako všechny její soupeřky si z výstavy odnesla ocenění Velmi dobrá a k tomu třetí místo.

 

24.9.2022 – Do Not Say Dracarys Niarra

Ve slovenských Košicích se zúčastnila speciální výstavy kolií a šeltií naše milovaná Draki – Do Not Say Dracarys Niarra. Od maďarského rozhodčího Istvána Székelyho získala krásný posudek a ocenění Výborná. Gratulujeme!

 

 

12.9.2022 – Alfa Adelante Niarra a Be Light of Twilight Niarra

Tento den byl pro naší chovatelskou stanici velice smutný. Obdrželi jsme hned dvě zprávy o úmrtí dvou našich odchovů.

Duhový most přešel Samík – Alfa Adeltante Niarra. Úplně první štěňátko, které se u nás narodilo. Na Samíka mám spoustu vzpomínek, neodmyslitelně patří k prvním rokům této chovatelské stanice a mrzí mne, že po sobě nezanechal žádné potomky, kteří by nesly Saphirky krev dál.

Ve stejný den nás opustila také jeho mladší sestřička Nelka – Be Light of Twilight Niarra, která byla taktéž prvorozenou ve svém vrhu a byla také naším prvním štěňátkem žijícím v zahraničí.

Navždy budete v našich srdcích a vzpomínkách.

 

Alfa Adelante Niarra - "Sam"

*7.6.2009 – 12.9.2022

 

Be Light of Twilight Niarra - "Nelka"

*31.10.2012 – 12.9.2022

 

4.9.2022 – Speciální výstava kolií a sheltií Humpolec

S Thorvinkou jsme se vydali na její první výstavu po mateřské. Thorvi po štěňátkách už hezky nasrstila, moc jí to slušelo a já si říkala, že jí musím vzít alespoň do třídy čestné. Bohužel dva týdny před výstavou si nošení kožíšku v létě rozmyslela a bezezbytku se podsady zbavila. Srst nebyla úplně v nejlepší kondici a já se bála jí vykoupat, aby nepřišla i o těch zbývajících pět chlupů. Na výstavě měla úspěšnou konkurenci v perfektní kondici a byla jsem přesvědčená o tom, že nemá šanci na úspěch. Trochu jsem si vyčítala, že jsem ji přihlásila takto před vylínáním a kazím jí tak prezentaci, ale byla jsem celkem zvědavá na posuzování pana Nicka Smithe, specialisty pocházejícího ze země původu dlouhosrsté kolie. A tak jsme do kruhu nastoupily s tím, že si alespoň po pauze trochu připomeneme, jaké to je. No. A po pár minutách Thorvinka stála opět na prvním místě na stupni vítězů. Nechtělo se mi tomu věřit, ale ta holka to zase dokázala! V závěrečných soutěžích vybojovala ještě ocenění 2. BIS třídy čestné.

[5]

Důvodů k radosti jsme během výstavy měli ale více, protože se jí zúčastnila také Dáša s Orinkem – Dragon Fire & Blood Niarra. Orin se předvedl v poměrně početné třídě otevřené a vybojoval si krásné druhé místo s oceněním Výborný 2, Res. CAC. Dášo, děkujeme za prezentaci a gratulujeme!

    orin humpolec5

20.8.2022 – MVP Mladá Boleslav

Mezinárodní výstavy psů v Mladé Boleslavi se zúčastnila Hanka s Georgi – Dragon in the Sky Niarra. Holky nastoupily do třídy šampionů a dařilo se jim. Zvítězily s oceněním Výborná 1, CAC, res. CACIB. A protože o CACIBa Georgi porazila interšampionka, rezervní CACIB se jí počítá jako CACIB.

Georgi má navíc skvělou výstavní bilanci, která je podobná bilanci její maminky Thorvi. Georgi se v roce 2022 zúčastnila celkem 9 výstav a z těch si odnesla 8x známku Výborná 1, 1x Výborná 3, 8x CAC, 2x CACIB, 3x Res. CACIB, 1x BOB a titul rumunský šampion krásy.

Moc děkujeme Hance za skvělou prezentaci a gratulujeme k tak krásným úspěchům!

Boj o CACIB, Georgi je uprostřed

 

14.8.2022 – Krajská výstava Týn nad Vltavou

Orinek – Dragon Fire & Blood Niarra se předvedl na krajské výstavě v Týně nad Vltavou a odnesl si hezký posudek s oceněním Výborný 1, vítěz třídy a krajský vítěz. Gratulujeme!

Dragon Fire & Blood Niarra

 

7.8.2022 – Trio CACIB Praha

V Praze proběhla třídenní mezinárodní výstava, na které se předvedl Démon – Do You Know Who I Am Niarra a jeden den také Georgi – Dragon in the Sky Niarra.

Výsledky u Démona byly jako na horské dráze, což mě zamrzelo, protože stejní rozhodčí Démona dříve hodnotili velice kladně… Během prodlouženého víkendu získal od českých rozhodčích známky Velmi dobrý 2 a Velmi dobrý 3. Mezi védéčkama zaznamenal ale také úspěch u zahraničního rozhodčího a to v podobě ocenění Výborný 1, CAC, Res. CACIB, který má platnost CACIBa.

Georgince se na výstavě zadařilo a ve třídě šampionů získala ocenění Výborná 1, CAC, CACIB.

Děkujeme Dobruš a Hance za prezentaci a gratulujeme k dalším čekatelstvím!

Do You Know Who I Am NiarraDragon in the Sky Niarra

Vlevo Démon, vpravo Georgi

 

23.7.2022 - Letní radovánky našich holčiček

[5]

A pozdrav od Noeala - Extra Edition Niarra, za kterého už vyrostl pořádný chlapík.

 

16.7.2022 – NVP Mladá Boleslav

Georgi – Dragon in the Sky Niarra se zúčastnila národní výstavy psů v Mladé Boleslavi, kterou posuzoval Tibor Havelka. Georginka získala ocenění Výborná 3.

13.7.2022 – Draci slaví 2. Narozeniny

Našim Dráčkům Georgi, Draki, Lízince, Rose, Berniemu, Orinovi a Démonovi přejeme všechno nejlepší k 2. narozeninám!

Od majitelů Bernieho - Dragonborn Comes Niarra, máme krásné fotky z oslavy jeho narozenin. Děkujeme.

2.7.2022 – NVP Klatovy

Orin – Dragon Fire & Blood Niarra se zúčastnil národní výstavy psů v Klatovech. Od rozhodčí Alexandry Grygarové získal ocenění Výborný 2.

7.6.2022 - Vše nejlepší!

Dnes je to přesně 13 let od dne, kdy se u nás narodila první štěňátka. Sedm krásných a zdravých miminek ze spojení Saphirky a Merlina (C.I.B. New Face of African Gold x Ch. Star Light vom Adlerwappen). Ten den se skutečně začala psát historie naší malé chovatelské stanice.

I když je většina štěňátek z vrhu „A“ již za duhovým mostem, stále na ně s láskou myslíme.

Přidávám jednu fotečku Giny - A New Moon of Niarra, kterou mi zaslala majitelka, za což jí moc děkuji. Gina se má prý velice dobře, sice prý už hůře slyší a pohyb není, co býval, ale to už ke stáří patří.

Tak moji milí, krásné narozeniny a pevné zdraví!

A New Moon of Niarra

5.6.2022 – Další úspěchy našich odchovů

Dne 21.5.2022 se na výstavách znovu předvedli naše odchovy. V Litoměřicích se konala mezinárodní výstava psů, kam byli přihlášení Démon a Georgina a oba dva si opět vedli skvěle. Do You Know Who I Am Niarra si v mezitřídě vyběhal V2, Res. CACDragon in the Sky Niarra ve třídě šampionů V1, CAC, což je pro ní už 6. vítězství v řadě. Fotografie z výstavy tentokrát bohužel žádné nejsou.

Ten stejný den na slovenské klubové výstavě v Lučenci, kterou posuzovala anglická specialistka na plemeno Sophie Wray-Ramsden (kennel Takhisis), se poprvé v dorostu předvedl Noel – Extra Edition Niarra. Noel s majitelkou Ninou ve velmi pěkné konkurenci taktéž zvítězili s oceněním Velmi nadějný 1 a krásným posudkem. Následně se také zúčastnili soutěže o nejlepší pár společně s Jankou Brossmannovou a její Emoji Yaless Blue, kde získali úžasné druhé místo.

Extra Edition NiarraExtra Edition Niarra

Mám ze všech velkou radost, majitelům gratuluji a děkuji za vynikající prezentaci!

 

Noelovo starší sestra Draki – Do Not Say Dracarys Niarra, která také žije na Slovensku, je právě „tetičkou“ hned dvou vrhů v chovatelské stanici of Brigand´s field. A koukejte, jak jí to se štěňátky sluší.

Do Not Say Dracarys Niarra

 

Před pár dny jsme také dostali krásné nové fotky Garpíka – Celtic Blue Legend Niarra. Garpík své rodiče rozhodně nezapře, vidím v něm opravdu hodně z Neytiri i z Garyho. Garp v dubnu oslavil již sedmé narozeniny.

Celtic Blue Legend Niarra Celtic Blue Legend Niarra Celtic Blue Legend Niarra Celtic Blue Legend Niarra

8.5.2022 – Klubová výstava kolií a šeltií Horní Počernice

Ve dnech 30.4. a 1.5.2022 jsme se zúčastnili klubových výstav v Počernicích. Od začátku našeho chovu to byla výstava s největší účastí odchovů z naší chovatelské stanice. Celkem se převedly 4 odchovy, všechno Thorvinky dětičky a vedly si skvěle!

V sobotu posuzovala polská rozhodčí Anna Redlická a popravdě jsem si moc velké naděje na úspěch nedělala. Dle očekávání byla paní rozhodčí přísná, a pokud se jí na psovi něco nelíbilo, hned snižovala známku. Doplatil na to Orinek - Dragon Fire & Blood Niarra, který získal velmi dobrou stejně, jako celá jeho třída. Umístil se ale na druhém místě, což nás zase potěšilo.

Hned po něm nastoupil do třídy otevřené jeho bratr Démon – Do You Know Who I Am Niarra, ten získal známku výbornou, v početné třídě se neztratil a obsadil hezké třetí místo.

Jako poslední ten den do kruhu nastoupila Kiara - Exclusive Wow Effect Niarra, pro kterou tato výstava byla premiérou. Předvedla se v dorostu v konkurenci z Ruska a zvítězila s oceněním Velmi nadějná 1, 3. BIS dorost.

Druhý den posuzovala rozhodčí Joanna Adamowska, taktéž z Polska. Orinek tentokrát zazářil a v mezitřídě obsadil první místo s oceněním Výborný 1, CAC.

Démon si také polepšil a vyběhal si ocenění Výborný 2, Res. CAC.

Kiarka zopakovala úspěch z předchozího dne – Velmi nadějná 1, 3.BIS dorost.

A ve třídě vítězů se tento den ukázala také sestřička Georgina – Dragon in the Sky Niarra, která taktéž zazářila a vyběhala si známku Výborná 1, CAC.

Všichni „Draci“ – Orin, Démon i Georgina během tohoto víkendu taktéž úspěšně prošli bonitací a stali se tak chovnými jedinci!

 

Dragon Fire & Blood Niarra

Dragon Fire & Blood Niarra

[10]Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra a jeho názor na focení

 

Do You Know Who I Am Niarra

Do You Know Who I Am Niarra

[10]Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra

 

Dragon in the Sky Niarra

Dragon in the Sky Niarra

[12]Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra

 

Exclusive Wow Effect Niarra

Exclusive Wow Effect Niarra

[5]Exclusive Wow Effect Niarra Exclusive Wow Effect Niarra Exclusive Wow Effect Niarra Exclusive Wow Effect Niarra Exclusive Wow Effect Niarra

 

 

Majitelům gratulujeme k úspěchům, děkujeme za prezentaci a skvělou společnost. Moc jsme si s vámi výstavu užili!

Za fotografie děkuji Veronice Tvrdé, Jiřímu Křivánkovi a mé drahé polovičce.

8.5.2022 – Dragonborn Comes Niarra

V dubnu jsme se během cest zastavili na návštěvu u majitelů Bernieho – Dragonborn Comes Niarra. Naposledy jsme Bernieho viděli, když mu byli 3 měsíce. Nyní je to už velký kluk. Má milou, přátelskou povahu. Se svou majitelkou Nikčou chodí denně na dlouhé procházky, běhají spolu a cvičí. Bernie se rozhodně nenudí a dělá doma príma parťáka. Pořídili jsme jen pár rychlo fotek. Bernie na nich není nijak upravený a navíc nám pršelo, ale pro představu, jak kluk vyrostl, to stačí.

Dragonborn Comes NiarraDragonborn Comes NiarraDragonborn Comes Niarra

8.5.2022 – Extra Edition Niarra

Kiarky brácha Noel – Extra Edition Niarra na Slovensku také roste jako z vody. Přidáváme pár fotek, na kterých je Noelovi 6 měsíců. Za fotky děkujeme majitelce Nině.

Extra Edition NiarraExtra Edition Niarra

3.4.2022 – Jarní úspěchy odchovů na výstavách

V uplynulých dnech se na výstavách prezentovala dvě Thorvinky štěňátka z vrhu Dragon a oběma se dařilo doslova na jedničku.

Dragon in the Sky Niarra „Georgina“ se vydala se svou majitelkou Hankou Vančovou na třídenní výstavní maraton do Rumunska, který obsahoval celkem tři mezinárodní a jednu národní výstavu. Georgi byla přihlášená již do třídy otevřené, kde v konkurenci pokaždé zvítězila. Celkem si z výstavy odvezla 4x titul CAC, 2x Res. CACIB, CACIB a dokonce i BOB! A aby toho nebylo málo, stala se taktéž

RUMUNSKOU ŠAMPIONKOU KRÁSY!

Moc gratulujeme!

Dragon in the Sky NiarraDragon in the Sky Niarra

Dne 2.4.2022 se konala mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích, které se zúčastnil Georginy bratr Orin – Dragon Fire & Blood Niarra. Poprvé se předvedl v mezitřídě a stejně jako Georgi v konkurenci zvítězil s oceněním Výborný 1, CAC a stal se tak čekatelem českého šampiona krásy. Majitelce taktéž moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci.

Dragon Fire & Blood NiarraDragon Fire & Blood Niarra

[5]Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra

Dragon Fire & Blood Niarra a Exclusice Wow Effect Niarra

Orin a jeho mladší sestra Kiara

24.2.2022 - Exclusive Wow Effect Niarra

Konečně jsme pořídili nějaké nové fotky naší lumpice Kiarky ve věku 4 měsíců. Kiarka je neskutečně žravé štěňátko. Je velice snadné zaujmout její pozornost jídlem, ale setrvání v postoji je o to těžší :-D Přesto se nám podařilo pořídit nějaké postojové fotografie, které jsou zatím spíše momentky :-D

Takto nám lví princezna Kiara roste.

Exclusive Wow Effect Niarra - 4 měsíce

[5]Exclusive Wow Effect Niarra - 4 měsíce Exclusive Wow Effect Niarra - 4 měsíce Exclusive Wow Effect Niarra - 4 měsíce Exclusive Wow Effect Niarra - 4 měsíce Exclusive Wow Effect Niarra - 4 měsíce

Exclusive Wow Effect Niarra - 4 měsíceExclusive Wow Effect Niarra - 4 měsíce

 

Při focení se před objektivem neplánovaně objevila i moudrá "teta" Neytiri - Designed for Niarra African Gold, která se též snažila Kiarce ukázat, co to znamená výdrž v postoji. Neúspěšně. Máme ještě co trénovat!

Designed for Niarra African Gold - 9 letNeytiri a Kiara

 

Zato starší polosestřička Dragon Rose Niarra podniká s páníčky výlety po horách a pózuje jako profík.

Dragon Rose Niarra - 1 rok 

7.2.2022 – Do You Know Who I Am Niarra

Tento víkend se v Brně konala dvoudenní mezinárodní výstava psů DUO CACIB, kde se poprvé v mezitřídě předvedl Thorvinky syn Démon. Oproti podzimnímu výstavnímu maratonu při světové výstavě se nyní předvedl i s kožíškem a moc mu to slušelo.

V sobotu posuzovala rakouská specialistka na plemeno Edith Soltesz, která nešetřila ani velmi dobrými známkami. Nicméně Démon zabodoval, získal krásné ocenění Výborný 1, CAC a stal se novým

ČESKÝM JUNIOR ŠAMPIONEM!

V neděli posuzoval Milan Krinke a Démon opět zazářil. Obhájil sobotní vítězství, tentokrát s oceněním Výborný 1, CAC a Res. CACIB!

Radost byla obrovská! Majitelům Démona moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci.

Do You Know Who I Am Niarra, foto Hana Vacířová

[5]Do Yo Know Who I Am Niarra - foto Hana Vacířová Do You Know Who I Am Niarra, foto Radek Červenka Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do Yo Know Who I Am Niarra - foto Hana Vacířová

Za fotografie děkuji majitelům Démona, Hance Vacířové a Radkovi Červenkovi.

7.2.2022 – Extra Edition Niarra

Takto se zabydlel Noel ve svém novém domově na Slovensku. Má se tam jako v pohádce a roste doslova před očima.

Extra Edition Niarra - 3 měsíceExtra Edition Niarra - 3,5 měsíce

18.1.2022 - Dragon Fire & Blood Niarra

Orin, jako už třetí štěňátko z vrhu „Dragon“, podstoupil RTG vyšetření kyčlí a loktů. S velkou radostí mohu říci, že i on má kyčle i lokty čisté, tedy HD A a ED 0/0.

Jeho sestra Do Not Say Dracarys Niarra, se stejnými výsledky, je již chovnou fenou 1. kategorie na Slovensku. Orin a bratr Démon – Do You Know Who I Am Niarra by se měli stát chovnými psy tento rok.

Přidávám několik nových fotografií Orinka – Dragon Fire & Blood Niarra z jeho procházek po Šumavě.

Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra

17.1.2022 – Exclusive Wow Effect Niarra

Kiarka nám roste jako z vody. Na fotografiích jako 14ti týdenní slečna.

Exclusive Wow Effect Niarra  Exclusive Wow Effect Niarra Exclusive Wow Effect NiarraExclusive Wow Effect NiarraExclusive Wow Effect Niarra

15.1.2022 - Extra Edition Niarra

Náš malý modrý chlapec odešel již do nového domova. Zůstal u nás o měsíc déle, protože byl rezervovaný do Anglie a muselo se počkat na očkování vztekliny, aby mohl být převezen. Během té doby jsem ale rezervaci nakonec zrušila a začala mu shánět nový domov. Ten nakonec našel také v zahraničí, ale podstatně blíže a to na Slovensku. Žije v rodině, kde již mají další tři pejsky, včetně kolie a zdá se, že mu to naprosto vyhovuje. Dostal jméno Noel a v budoucnu se snad ukáže i na nějakých výstavách a při troše štěstí se stane i chovným psem. Majitelům přejeme spousty radostí a zábavy s naším malým modráskem.

A tady ještě pár posledních fotek před odjezdem do nového domova.

Extra Edition Niarra

[11]Extra Edition Niarra Extra Edition Niarra Extra Edition Niarra Extra Edition Niarra Extra Edition Niarra

10.1.2022 - Rose a Lízinka na návštěvě

V uplynulých týdnech jsme měli dvě milé návštěvy majitelů našich odchovů z vrhu „Dragon“. Navštívili nás Liškovi s Lízinkou – Dragon Queen Niarra a Machovi s Rose – Dragon Rose Niarra. Obě holčičky vypadají už velice vyspěle, vyrostli z nich krásné a elegantní dámy s mazlivou povahou. Lízinku jsme bohužel nestihli vyfotit, ale s Rose jsme vyrazili na procházku a něco nafotili. Nemohu si pomoct, ale na první fotografii vidím úplně její maminku Thorvinku.

Dragon Rose Niarra

[15]Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra