Jsme malá rodinná chovatelská stanice z jihu Čech, která vznikla v roce 2009. Věnujeme se výhradně chovu dlouhosrstých kolií. Proč zrovna kolií? Kolie si mne získali v roce 2005, kdy mi do cesty přišla kamarádky trikolorní šeltička Čiky, která mě natolik okouzlila, že hned bylo jasné, jakého psa chci. Netoužila jsem ale po šeltii, ale právě po kolii, tenkrát především kvůli velikosti. Čikinka mi tedy vlastně ukázala směr, kterým mám jít a do dnes jí jsem za to nesmírně vděčná!

Zhruba dva roky na to se naše rodina rozrostla a to právě o trikolorní kolii Saphiru – New Face of African Gold, která mi dokázala, že mé rozhodnutí bylo správné. Saphira pro mne byla naprosto výjimečná fena, která mě mnohé naučila, mnoho jsme spolu prožily a hravě si mě dokázala zcela omotat kolem svých paciček. V současné době máme doma tři kolie. Saphirky blue merle vnučku Neytiri (Designed for Niarra African Gold), trikolorní Thorvi (Ultimately Ever After) a její trikolorní dceru Kiaru (Exclusive Wow Effect Niarra).

chovatelská stanice kolií dlouhosrstých Niarra

Naši psi jsou pro nás především parťáky a členové rodiny a tak přistupujeme nejen k nim, ale i k chovu. Nejde nám o to, abychom na nich odchovali co nejvíce štěňat, ale abychom odchovali kvalitní štěňata, s výborným exteriérem i povahou. Stejně tak nám není lhostejné ani zdraví našich psů a odchovů. Svým odchovům se snažíme vybírat ty nejlepší majitele, se kterými budeme v trvalém kontaktu a u kterých budeme vědět, že štěňátka jsou šťastná a nic jim nechybí.

chovatelská stanice dlouhosrstých kolií Niarra

 

Čím se dále zabývám?

Jelikož je kynologie mým koníčkem číslo jedna a hned poté je můj oblíbený koníček tvorba grafiky, rozhodla jsem se v tomto oboru i pracovat. Od roku 2011 mám designové studio Niarra Pro, skrz které nabízím zejména milovníkům psů, koček a koní tyto služby:

  • Vytvoření webových stránek s unikátním designem
  • Redesign stránek
  • Aktualizace stávajících stránek
  • Fotografování psů a kynologických akcí
  • Tvorbu grafických produktů - např. vizitky, letáčky, oznámení o krytí či plánovaných štěňátkách, inzeráty, bannery a mnoho dalšího

Více informací na webových stránkách designového studia Niarra Pro nebo facebookové stránce.