Rok 2015

V roce 2015 se do výstavních kruhů vrátila naše Saphirka, které se zde podařilo velice rychle získat svůj sedmý šampionát a to veterán šampiona České republiky. Neytiri taktéž nezahálela a na konto si připsala šampiona České republiky a šampiona ČMKU. V dubnu také Neytiri porodila blue merle chlapečka a tak naše chovatelská stanice odchovala svůj třetí vrh. Děkujeme všem, kteří s námi rok 2015 prožívali!

9.2.2015 - duo cacib bRNO

Máme za sebou perfektní víkend strávený v Brně. Výstavu jsem hlásila především proto, že byli vypsáni zajímavý rozhodčí ze zahraničí a také kvůli tomu, že se Neytýnce otevřel nový rok, ve kterém jí zbývalo získat jeden jediný CAC, aby se stala šampionem České republiky. Pár dní před výstavou jsem se ale dozvěděla, že nám změnili rozhodčí a to rovnou na oba dva dny a musím přiznat, že jsem ze změny neměla moc velkou radost. Nicméně jeli jsme to risknout a zároveň si také užít príma "dovolenou" s mým přítelem Jirkou.

V sobotu ráno jsme vstávali do krásného slunečného dne a cesta do Brna probíhala v pořádku. V sobotu bylo přihlášeno 33 kolií včetně zahraniční účasti. Neytiri byla poprvé v České republice přihlášená do třídy otevřené, která je určena dospělým psům od dvou do osmi let. Měla dvouměsíční pauzu ve vystavování a myslím, že to i přispělo k tomu, že se tento den krásně předváděla. A na rozhodčího z Polska, pana Piotra Króla udělala dojem! Pan rozhodčí jí napsal krásný posudek:

"Velmi pěkná elegantní fena s výbornou hlavou, tmavé oči, výborné uši, pěkné bílé zuby, výborná linie šíje a hřbet, výborné úhlení, elegantní pohyb i postoj."

a následně i udělil ocenění výborná 1, CAC, CACIB, CAC ČMKU, BOS a k tomu Neytiri získala i svou již druhou nominaci na nejprestižnější výstavu světa Cruft´s show, která se koná každý rok v Anglii!!! Pro informaci - Cruft´s show se v roce 2011 zúčastnila Neytiri matka Speedy (Ch. African Gold Niarra) a já jsem velice ráda, že Neytiri kráčí v jejích stopách! Neytiri dnes i splnila podmínky pro udělení rovnou dvou šampionátů krásy a to šampion České republiky a šampion ČMKU!!!

Kolem třetí hodiny jsme se odebrali na hotel, který byl jen pět minut jízdy od výstaviště. Tento moc pěkný zrekonstruovaný hotel nám doporučila naše kamarádka Radka, za což jí moc děkujeme. Na hotelu jsme odpočívali a oslavovali úspěšný den.

Druhý den jsme na výstaviště naklusali s domněním, že dnes už šance nemáme, neboť víme, že Neytiri není ten typ, který má pan rozhodčí rád. Byla jsem přesvědčená o tom, že vím, jak dnes Neytiri uspěje. Nakonec jsem byla ale velice příjemně překvapená, neboť Neytiri opět svou třídu vyhrála s oceněním výborná 1, CAC a co víc, postoupila i do boje o CACIB a Res. CACIB, kde nakonec po dlouhém rozhodování získala titul Res. CACIB! Mám ohromnou radost a jsem na ní tak pyšná! Posudek od pana Milana Krinkeho je také velice pěkný:

"2 letá fena správné síly kostry, správný formát, velmi dobrá hlava, menší více klopené ucho, středně dlouhý krk, výborná horní linie, pěkný hrudník, výše nesený ocas, výborná motorika pohybu, dobrá kvalita srsti."

23.3.2015 - OČEKÁVÁME ŠTĚŇÁTKA!

S radostí oznamujeme, že dnes byla potvrzena březost naší Neytiri! Narození štěňátek očekáváme kolem 24.dubna.

13.4.2015 - Bříško roste ♥

Dnes jsme s Neytiri navštívily veterinární ordinaci, abychom udělaly kontrolní sono jejího pupíčku. Vše je v naprostém pořádku. Neytiri si těhotenství užívá, protože teď dostává dvakrát denně větší porce kvalitních granulek a hlavně jí všichni poctivě hladí a drbají, a to má mooooc ráda :o)

25.4.2015 - MVP České Budějovice

Po dlouhé době jsme do výstavního kruhu zavítaly s naší Saphirkou - C.I.B. New Face of African Gold. Saphirka v březnu oslavila své osmé narozeniny, což znamenalo, že na výstavách se jí otevřela nová třída a to třída veteránů. Měla jsem z toho trochu smíšené pocity, těšila jsem se, že jí budu moct zase ukázat ve výstavním kruhu, ale ten pojem "veterán" k Saphirce prostě nesedí. Ona je stále mladice :-) Nicméně, když se nezdálo, že by Neytiri chtěla rodit zrovna, když budeme na výstavě a s faktem, že České Budějovice máme jen kousíček, naložila jsem ráno Saphirku do auta a vyrazily jsme si to zase spolu užít jako za starých časů.

Saphirka mě nezklamala a v kruhu opět stála jako panenka! Rakouský rozhodčí Hans Bierwolf jí zadal ocenění Výborná 1 a následně také titul BOV - Best of veteran! K tomu jí napsal také moc pěkný a milý posudek:

"8 let, sympatická, stále s množstvím temperamentu, předvádí se výborně, je přátelská, v dokonalé kondici, pěkný pohyb, přeji ještě mnoho pěkných výstavních let."

Foto z výstavy zatím bohužel žádné nemám :-(

28.4.2015 - Narodilo se nám štěňátko! ♥

V neděli, 26.dubna, se ve večerních hodinách narodil Neytiri krásný blue merle pejsek! Pejsek se má čile k světu, poctivě bumbá a přibírá na váze a Neytiri se o něj vzorně stará. Vítej na světě, kloučku! ♥

3.5.2015 - Novinky z porodní bedýnky ♥

Dnes je malému Garpíkovi týden. Roste nám do krásy a doslova před očima. Sice zatím jen spinká a baští, ale je to hodné a šikovné miminko. V noci k němu prakticky ani nemusím vstávat, maminčin mléčný bar si najde sám a vhodné teploučké místečko ke spánku také. Většinou mě tedy vzbudí jen jeho spokojené brumlání, když má zrovna noční svačinku ♥

Video, kde je zachycen Garpíkův první týden života plný bumbání a štěňátkovských snů si můžete prohlédnout ZDE na Youtube.

18.5.2015 - 3 týdny jsou za námi

Včera Garpík oslavil tři týdny života a musím říct, že je to kluk jako buk. Už vidí, slyší a už celkem pěkně ťapká. Postupně se seznamuje se světem mimo porodní bedýnku a místo bitek se sourozenci vede bitky s plyšáky a podle jeho strašlivého vrčení soudím, že plyšák je velký nepřítel, kterého je potřeba ihned zamordovat :o))) Garpík má za sebou už první odčervení a roste nám do krásy. Neytiri se o něj stále vzorně stará, je to opravdu skvělá matka. A prababička Saphirka si ho také hlídá, jako kdyby byl její vlastní.

4.5.2015 – Klubová výstava Humpolec

Dne 30.5. se konala klubová výstava kolií a šeltií, tentokrát už ale ne v Řepči, ale nově v moc pěkném jezdeckém závodišti Zlatá podkova v Humpolci. Kolie zde posuzoval slovenský rozhodčí a chovatel Miroslav Kotuláš (chs. Fatranský sen). My na tuto výstavu vyrazili s naší „veteránkou“ (pořád si na to nemohu zvyknout) Saphirkou. Výstava měla pro mne strašně milou a přátelskou atmosféru i přes to, že zrovna když Saphirka přišla na řadu, tak se v jinak slunečném a teplém dni spustil liják :-D Každopádně i zmoklá Saphirka dokázala obstát na jedničku, získala pěkný posudek „8letá temperamentní fena, velmi kvalitní hlava, pevný hřbet, výborná povaha.“ a ocenění Výborná 1, Best of veteran a dokonce i 1.BIS veterán klubové výstavy!!! BIS veterána vybíral pan Miroslav Kotuláš společně s paní rozhodčí Veronikou Puskajlerovou (SK). Saphirka prostě umí zazářit v každém věku, jsem na ní moc pyšná!

(prostřední foto Jiří Křivánek)

(foto Lucie Kučerová)

Taková byla přízeň počasí při našem posuzování :-D (foto Jiří Křivánek)

A nakonec focení v třeboňském parku po návratu z výstavy

Na výstavě se předváděl ve třídě čestné také Garpíkova tatínek C.I.B. Born for Agara and African Gold, který svou třídu vyhrál a následně také získal 1.BIS čestné třídy! Vystavovaná zde byla také Saphirky vnučka Ebony Brilliant of African Gold, která v obsazené třídě získala ocenění výborná.

Fotečky z této výstavy si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

(vlevo C.I.B. Born for Agara and African Gold, vpravo Ebony Brilliant of African Gold)

(Tři sourozenci ze dvou vrhů po krásné feně Ch. Tisha´s Black Minx vom Old Tom. Zleva JCh. Because it´s me African Gold, C.I.B. Born for Agara and African Gold a C.I.B. New Face of African Gold)

14.6.2015 - Garpík

Z Garpíka nám vyrostl už pořádný chlapec, dnes je mu už 7 týdnů a já netuším, kam se ten čas poděl. Najednou máme s maminečka čtyřkilové veselé štěně. Garp má za sebou odčervení, první očkování a čipování. Je to náš miláček, usměvavé štěňátko, které rádo provádí různé lumpárny :o)

26.6.2015 - Novinky z uplynulého týdne

Dva měsíce utekli nadčasovým tempem a v neděli, 21. června, přišel čas loučení a Garpík šel do světa :-( Naštěstí bydlí jen 35km od nás a vypadá to, že jej budu často vídat, tak je to pro mě alespoň malou útěchou. Štěňátka si člověk zamiluje a jedináčka obzvláště. Z nového domova dostávám samé dobré zprávy jaký je Garpík vzorný, šikovný a mazlík. Už nyní se nemohu dočkat, až ho budu moct opět pomuchlovat.

V sobotu, 20. června, jsme se se Saphirkou a mou drahou polovičkou vyrazili na národní výstavu psů do Klatov, kterou posuzovala paní rozhodčí z Rakouska Brigitte Bregenzer. Ta Saphirce napsala moc pěkný posudek:

"8 let, stále ještě ve velmi dobré kondici, srst dle standardu, typický výraz, nůžkový skus, korektní ucho, velmi dobré horní i spodní linie, korektní postoj tlap a zaúhlení, výborný pohyb. Velmi dobře se ukazuje."

a následně získala ocenění Výborná 1 a v boji se psem veteránem i titul BOV. Byla to Saphirky třetí výstava ve třídě veteránů, pokaždé získala i titul Best of Veteran a na klubové výstavě dokonce i BIS veteran a pokaždé posuzoval rozhodčí ze zahraničí. V Klatovech tím pádem splnila podmínky pro svůj již 7. šampionát krásy a to veterán šampion krásy České republiky!!! Tímto moc děkuji nejen paní B. Bregenzer, ale všem rozhodčím, kteří Saphirce za celou její výstavní kariéru zadali krásná ocenění. A největší dík patří Saphirce samotné, za to jaká je a že všechny výstavy se mnou absolvovala trpělivě a s nadšením.

29.8.2015 - Co je u nás nového

Opět po nějaké době přidáváme novinky z našeho života. S holčičkami si užíváme pohodového léta, Neytýnka už pomalu, ale jistě obléká svůj kožíšek, který odložila při mateřství a já se už teď těším, až bude moci opět vstoupit do výstavního kruhu. Malého Garpíka (který už není zrovna malý :-D) pravidelně vídám na cvičáku, na který k nám pravidelně dochází. Je to moc šikovný a učenlivý kluk. Ve středu mu byli čtyři měsíce a já si nestačím zvykat na to, jak rychle roste. S Luckou jsou skvělá dvojka a já jsem za to moc šťastná! Díky, Luci! :o)

(Celtic Blue Legend Niarra - 4 měsíce)

12.10.2015 - MVP České Budějovice

V sobotu mě čekal další příjemný den strávený na výstavě, tentokrát na mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích, kterou posuzoval zahraniční rozhodčí Darko Korošec. Saphirka s Neytiri zůstaly doma, ale ve třídě štěňátek se poprvé předváděl milovaný Garpík – Celtic Blue Legend Niarra a svou premiéru zvládnul skvěle. Rozhodčímu ze Slovinska se Garp moc líbil, řekl, že je ve všem výborný a napsal mu moc pěkný posudek:

„Výborný celkový dojem, kompaktní, výborně stavěné tělo, výborně tvarovaná hlava, typický výraz, velmi dobře zaúhlené končetiny, výborný pohyb a srst.“

Garpík svou třídu vyhrál se známkou velmi nadějný 1! Mám z něj ohromnou radost a děkuji Lucce za skvělou prezentaci a péči o něj!

26.10.2015 - Saphira, Neytiri a Krásný podzim

(Saphira ve věku 8,5 let a Neytiri ve věku necelých 3 let)

9.11.2015 - Klubová výstava Mladá Boleslav

Máme za sebou sobotní klubovou výstavu v Mladé Boleslavi, které jsem se zúčastnila já se Saphirkou a Lucka s Garpíkem. Výstavu posuzoval rozhodčí z Francie Didier Dupont (chs. Ladybird Field), který každého psa důkladně prohlédl a napsal dlouhý posudek. Na výstavě bylo na co koukat a byla zde i velká zahraniční účast.

Půlroční Garp - Celtic Blue Legend Niarra nastoupil do třídy dorostu s téměř o dva měsíce starší konkurencí. Krásně se předvedl, ale bohužel si opět usmyslel, že zoubky nikomu cizímu ukazovat nebude i když doma to zvládá na jedničku a vykrucoval se z toho, jak jen to šlo :-))) Panu rozhodčímu se Garp přesto moc líbil, velice ho chválil a říkal, že kdyby ukázal zoubky, měl by první místo jisté. A tak Garpík skončil na krásném druhém místě se známkou velmi nadějný 2 a moc pěkným posudkem:

„Krásný celkový dojem, dobrá hlava, dobrý postoj, dobrá rovná lebka, dobrý výraz, preferuji blíže nasazené ucho, dobrý krk, krásné kosti a substance, dobré úhlení předních i zadních končetin, potřebuje dozrát, pěkná barva, trochu plachý, pohybuje se s lehkostí, dobrá délka ocasu.“

Saphirka - New Face of African Gold šla do kruhu až na úplný závěr. Nehlásila jsem jí již do třídy veteránů, ale do třídy čestné, kde v konkurenci kvalitní a úspěšné interšampionky si vybojovala první místo s oceněním výborná 1 a v závěrečných soutěžích navíc získala i titul II. BIS čestné třídy. První místo BIS čestná tř. získal její mladší bráška Born for Agara and African Gold, otec Garpíka. Pan rozhodčí napsal Saphirce také posudek, ze kterého mám radost:

„Pěkný celkový dojem, výborná hlava, dobrý stop, pěkné tmavé oči, pěkný výraz, dobré uši, dobrý krk, dobrá kostra a substance, vynikající velikost těla, dobré úhlení vpředu i vzadu, dobrá délka ocasu, dobrá povaha, výborná srst a barva, pěkné předvedení, výborný pohyb.“

Saphi dokázala, že i v osmi a půl letech na to má. Získala už po osmé v řadě první místo se známkou výborná a od roku 2011 je doposud neporažena. Jsem na ní moc moc pyšná!