24.5.2023 -  Štěňátka

Pomalu dávám dohromady novinky za prvního půlroku 2023 a snad brzy najdu chvilku, abych je sem konečně zpracovala.

Nyní bych však chtěla upozornit na aktualizovanou rubriku Štěňátka, tak se tam určitě podívejte, obzvlášť, pokud sháníte parťáka na čtyrech tlapkách.

Tito dva překrásní chlapci čekají na ty nejbáječnější páníčky pod sluncem. Jedná se o vnoučátka naší šampionky Thorvi.

jonathan ever afterjoker ever after

23.12.2022 - PF 2023

Přejeme všem našim přátelům a dobrým lidem krásné Vánoce, veselého Silvestra, šťastný Nový rok a pevné zdraví, mnoho radostí, lásky, úspěchů a splněných přání v roce 2023!

Lucie, Jirka, Neytiri, Thorvi & Kiara

18.12.2022 – Mrazivá procházka

Přidávám pár fotografií z mrazivé procházky z 18.12.2022. Sice jen mobilní kvalita fotek, ale na památku nám to stačí. Kromě toho, že holčičky rozčilovaly ledové koule, které se jim tvořily na pacičkách, jsme si nevšední procházku všichni moc užili. Mráz vytvořil kouzelnou podívanou. Škoda, že takové počasí bylo u nás pouze jeden den.

[15]

 

3.12.2022 – Neytiri slaví 10. narozeniny!

Dnes oslavila kulaté narozeniny naše Neytýnka. Jak ten čas utíká… Přejeme ti hodně zdravíčka, beruško naše!

 

31.10.2022 – 10. narozeniny vrhu „B“

Přejeme Nie a Plutovi vše nejlepší a hlavně hodně zdravíčka k 10. narozeninám!

 

 

8.10.2022 – MVP České Budějovice

Na Kiarky první narozeniny jsme se vydali na její druhou výstavu, tentokrát už do třídy mladých a byla to jízda :-D Kiarka byla jak na pérkách, byla nadšená, že dostává za něco ňaminky, ale v kombinaci s rušivými elementy přeplněné malé haly, bylo pro ni těžké zůstat chvilinku v klidu a kvůli tomu se nepředvedla tak hezky, jak to měla nacvičené z domova. Nicméně mi udělala velkou radost, že si z ničeho nedělala těžkou hlavu a celý den byla pozitivně a vesele naladěna. Stejně jako všechny její soupeřky si z výstavy odnesla ocenění Velmi dobrá a k tomu třetí místo.

 

24.9.2022 – Do Not Say Dracarys Niarra

Ve slovenských Košicích se zúčastnila speciální výstavy kolií a šeltií naše milovaná Draki – Do Not Say Dracarys Niarra. Od maďarského rozhodčího Istvána Székelyho získala krásný posudek a ocenění Výborná. Gratulujeme!

 

 

12.9.2022 – Alfa Adelante Niarra a Be Light of Twilight Niarra

Tento den byl pro naší chovatelskou stanici velice smutný. Obdrželi jsme hned dvě zprávy o úmrtí dvou našich odchovů.

Duhový most přešel Samík – Alfa Adeltante Niarra. Úplně první štěňátko, které se u nás narodilo. Na Samíka mám spoustu vzpomínek, neodmyslitelně patří k prvním rokům této chovatelské stanice a mrzí mne, že po sobě nezanechal žádné potomky, kteří by nesly Saphirky krev dál.

Ve stejný den nás opustila také jeho mladší sestřička Nelka – Be Light of Twilight Niarra, která byla taktéž prvorozenou ve svém vrhu a byla také naším prvním štěňátkem žijícím v zahraničí.

Navždy budete v našich srdcích a vzpomínkách.

 

Alfa Adelante Niarra - "Sam"

*7.6.2009 – 12.9.2022

 

Be Light of Twilight Niarra - "Nelka"

*31.10.2012 – 12.9.2022

 

4.9.2022 – Speciální výstava kolií a sheltií Humpolec

S Thorvinkou jsme se vydali na její první výstavu po mateřské. Thorvi po štěňátkách už hezky nasrstila, moc jí to slušelo a já si říkala, že jí musím vzít alespoň do třídy čestné. Bohužel dva týdny před výstavou si nošení kožíšku v létě rozmyslela a bezezbytku se podsady zbavila. Srst nebyla úplně v nejlepší kondici a já se bála jí vykoupat, aby nepřišla i o těch zbývajících pět chlupů. Na výstavě měla úspěšnou konkurenci v perfektní kondici a byla jsem přesvědčená o tom, že nemá šanci na úspěch. Trochu jsem si vyčítala, že jsem ji přihlásila takto před vylínáním a kazím jí tak prezentaci, ale byla jsem celkem zvědavá na posuzování pana Nicka Smithe, specialisty pocházejícího ze země původu dlouhosrsté kolie. A tak jsme do kruhu nastoupily s tím, že si alespoň po pauze trochu připomeneme, jaké to je. No. A po pár minutách Thorvinka stála opět na prvním místě na stupni vítězů. Nechtělo se mi tomu věřit, ale ta holka to zase dokázala! V závěrečných soutěžích vybojovala ještě ocenění 2. BIS třídy čestné.

[5]

Důvodů k radosti jsme během výstavy měli ale více, protože se jí zúčastnila také Dáša s Orinkem – Dragon Fire & Blood Niarra. Orin se předvedl v poměrně početné třídě otevřené a vybojoval si krásné druhé místo s oceněním Výborný 2, Res. CAC. Dášo, děkujeme za prezentaci a gratulujeme!

    orin humpolec5

20.8.2022 – MVP Mladá Boleslav

Mezinárodní výstavy psů v Mladé Boleslavi se zúčastnila Hanka s Georgi – Dragon in the Sky Niarra. Holky nastoupily do třídy šampionů a dařilo se jim. Zvítězily s oceněním Výborná 1, CAC, res. CACIB. A protože o CACIBa Georgi porazila interšampionka, rezervní CACIB se jí počítá jako CACIB.

Georgi má navíc skvělou výstavní bilanci, která je podobná bilanci její maminky Thorvi. Georgi se v roce 2022 zúčastnila celkem 9 výstav a z těch si odnesla 8x známku Výborná 1, 1x Výborná 3, 8x CAC, 2x CACIB, 3x Res. CACIB, 1x BOB a titul rumunský šampion krásy.

Moc děkujeme Hance za skvělou prezentaci a gratulujeme k tak krásným úspěchům!

Boj o CACIB, Georgi je uprostřed

 

14.8.2022 – Krajská výstava Týn nad Vltavou

Orinek – Dragon Fire & Blood Niarra se předvedl na krajské výstavě v Týně nad Vltavou a odnesl si hezký posudek s oceněním Výborný 1, vítěz třídy a krajský vítěz. Gratulujeme!

Dragon Fire & Blood Niarra

 

7.8.2022 – Trio CACIB Praha

V Praze proběhla třídenní mezinárodní výstava, na které se předvedl Démon – Do You Know Who I Am Niarra a jeden den také Georgi – Dragon in the Sky Niarra.

Výsledky u Démona byly jako na horské dráze, což mě zamrzelo, protože stejní rozhodčí Démona dříve hodnotili velice kladně… Během prodlouženého víkendu získal od českých rozhodčích známky Velmi dobrý 2 a Velmi dobrý 3. Mezi védéčkama zaznamenal ale také úspěch u zahraničního rozhodčího a to v podobě ocenění Výborný 1, CAC, Res. CACIB, který má platnost CACIBa.

Georgince se na výstavě zadařilo a ve třídě šampionů získala ocenění Výborná 1, CAC, CACIB.

Děkujeme Dobruš a Hance za prezentaci a gratulujeme k dalším čekatelstvím!

Do You Know Who I Am NiarraDragon in the Sky Niarra

Vlevo Démon, vpravo Georgi

 

23.7.2022 - Letní radovánky našich holčiček

[5]

A pozdrav od Noeala - Extra Edition Niarra, za kterého už vyrostl pořádný chlapík.

 

16.7.2022 – NVP Mladá Boleslav

Georgi – Dragon in the Sky Niarra se zúčastnila národní výstavy psů v Mladé Boleslavi, kterou posuzoval Tibor Havelka. Georginka získala ocenění Výborná 3.

13.7.2022 – Draci slaví 2. Narozeniny

Našim Dráčkům Georgi, Draki, Lízince, Rose, Berniemu, Orinovi a Démonovi přejeme všechno nejlepší k 2. narozeninám!

Od majitelů Bernieho - Dragonborn Comes Niarra, máme krásné fotky z oslavy jeho narozenin. Děkujeme.

2.7.2022 – NVP Klatovy

Orin – Dragon Fire & Blood Niarra se zúčastnil národní výstavy psů v Klatovech. Od rozhodčí Alexandry Grygarové získal ocenění Výborný 2.

7.6.2022 - Vše nejlepší!

Dnes je to přesně 13 let od dne, kdy se u nás narodila první štěňátka. Sedm krásných a zdravých miminek ze spojení Saphirky a Merlina (C.I.B. New Face of African Gold x Ch. Star Light vom Adlerwappen). Ten den se skutečně začala psát historie naší malé chovatelské stanice.

I když je většina štěňátek z vrhu „A“ již za duhovým mostem, stále na ně s láskou myslíme.

Přidávám jednu fotečku Giny - A New Moon of Niarra, kterou mi zaslala majitelka, za což jí moc děkuji. Gina se má prý velice dobře, sice prý už hůře slyší a pohyb není, co býval, ale to už ke stáří patří.

Tak moji milí, krásné narozeniny a pevné zdraví!

A New Moon of Niarra

5.6.2022 – Další úspěchy našich odchovů

Dne 21.5.2022 se na výstavách znovu předvedli naše odchovy. V Litoměřicích se konala mezinárodní výstava psů, kam byli přihlášení Démon a Georgina a oba dva si opět vedli skvěle. Do You Know Who I Am Niarra si v mezitřídě vyběhal V2, Res. CACDragon in the Sky Niarra ve třídě šampionů V1, CAC, což je pro ní už 6. vítězství v řadě. Fotografie z výstavy tentokrát bohužel žádné nejsou.

Ten stejný den na slovenské klubové výstavě v Lučenci, kterou posuzovala anglická specialistka na plemeno Sophie Wray-Ramsden (kennel Takhisis), se poprvé v dorostu předvedl Noel – Extra Edition Niarra. Noel s majitelkou Ninou ve velmi pěkné konkurenci taktéž zvítězili s oceněním Velmi nadějný 1 a krásným posudkem. Následně se také zúčastnili soutěže o nejlepší pár společně s Jankou Brossmannovou a její Emoji Yaless Blue, kde získali úžasné druhé místo.

Extra Edition NiarraExtra Edition Niarra

Mám ze všech velkou radost, majitelům gratuluji a děkuji za vynikající prezentaci!

 

Noelovo starší sestra Draki – Do Not Say Dracarys Niarra, která také žije na Slovensku, je právě „tetičkou“ hned dvou vrhů v chovatelské stanici of Brigand´s field. A koukejte, jak jí to se štěňátky sluší.

Do Not Say Dracarys Niarra

 

Před pár dny jsme také dostali krásné nové fotky Garpíka – Celtic Blue Legend Niarra. Garpík své rodiče rozhodně nezapře, vidím v něm opravdu hodně z Neytiri i z Garyho. Garp v dubnu oslavil již sedmé narozeniny.

Celtic Blue Legend Niarra Celtic Blue Legend Niarra Celtic Blue Legend Niarra Celtic Blue Legend Niarra

8.5.2022 – Klubová výstava kolií a šeltií Horní Počernice

Ve dnech 30.4. a 1.5.2022 jsme se zúčastnili klubových výstav v Počernicích. Od začátku našeho chovu to byla výstava s největší účastí odchovů z naší chovatelské stanice. Celkem se převedly 4 odchovy, všechno Thorvinky dětičky a vedly si skvěle!

V sobotu posuzovala polská rozhodčí Anna Redlická a popravdě jsem si moc velké naděje na úspěch nedělala. Dle očekávání byla paní rozhodčí přísná, a pokud se jí na psovi něco nelíbilo, hned snižovala známku. Doplatil na to Orinek - Dragon Fire & Blood Niarra, který získal velmi dobrou stejně, jako celá jeho třída. Umístil se ale na druhém místě, což nás zase potěšilo.

Hned po něm nastoupil do třídy otevřené jeho bratr Démon – Do You Know Who I Am Niarra, ten získal známku výbornou, v početné třídě se neztratil a obsadil hezké třetí místo.

Jako poslední ten den do kruhu nastoupila Kiara - Exclusive Wow Effect Niarra, pro kterou tato výstava byla premiérou. Předvedla se v dorostu v konkurenci z Ruska a zvítězila s oceněním Velmi nadějná 1, 3. BIS dorost.

Druhý den posuzovala rozhodčí Joanna Adamowska, taktéž z Polska. Orinek tentokrát zazářil a v mezitřídě obsadil první místo s oceněním Výborný 1, CAC.

Démon si také polepšil a vyběhal si ocenění Výborný 2, Res. CAC.

Kiarka zopakovala úspěch z předchozího dne – Velmi nadějná 1, 3.BIS dorost.

A ve třídě vítězů se tento den ukázala také sestřička Georgina – Dragon in the Sky Niarra, která taktéž zazářila a vyběhala si známku Výborná 1, CAC.

Všichni „Draci“ – Orin, Démon i Georgina během tohoto víkendu taktéž úspěšně prošli bonitací a stali se tak chovnými jedinci!

 

Dragon Fire & Blood Niarra

Dragon Fire & Blood Niarra

[10]Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra a jeho názor na focení

 

Do You Know Who I Am Niarra

Do You Know Who I Am Niarra

[10]Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra

 

Dragon in the Sky Niarra

Dragon in the Sky Niarra

[12]Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra Dragon in the Sky Niarra

 

Exclusive Wow Effect Niarra

Exclusive Wow Effect Niarra

[5]Exclusive Wow Effect Niarra Exclusive Wow Effect Niarra Exclusive Wow Effect Niarra Exclusive Wow Effect Niarra Exclusive Wow Effect Niarra

 

 

Majitelům gratulujeme k úspěchům, děkujeme za prezentaci a skvělou společnost. Moc jsme si s vámi výstavu užili!

Za fotografie děkuji Veronice Tvrdé, Jiřímu Křivánkovi a mé drahé polovičce.

8.5.2022 – Dragonborn Comes Niarra

V dubnu jsme se během cest zastavili na návštěvu u majitelů Bernieho – Dragonborn Comes Niarra. Naposledy jsme Bernieho viděli, když mu byli 3 měsíce. Nyní je to už velký kluk. Má milou, přátelskou povahu. Se svou majitelkou Nikčou chodí denně na dlouhé procházky, běhají spolu a cvičí. Bernie se rozhodně nenudí a dělá doma príma parťáka. Pořídili jsme jen pár rychlo fotek. Bernie na nich není nijak upravený a navíc nám pršelo, ale pro představu, jak kluk vyrostl, to stačí.

Dragonborn Comes NiarraDragonborn Comes NiarraDragonborn Comes Niarra

8.5.2022 – Extra Edition Niarra

Kiarky brácha Noel – Extra Edition Niarra na Slovensku také roste jako z vody. Přidáváme pár fotek, na kterých je Noelovi 6 měsíců. Za fotky děkujeme majitelce Nině.

Extra Edition NiarraExtra Edition Niarra

3.4.2022 – Jarní úspěchy odchovů na výstavách

V uplynulých dnech se na výstavách prezentovala dvě Thorvinky štěňátka z vrhu Dragon a oběma se dařilo doslova na jedničku.

Dragon in the Sky Niarra „Georgina“ se vydala se svou majitelkou Hankou Vančovou na třídenní výstavní maraton do Rumunska, který obsahoval celkem tři mezinárodní a jednu národní výstavu. Georgi byla přihlášená již do třídy otevřené, kde v konkurenci pokaždé zvítězila. Celkem si z výstavy odvezla 4x titul CAC, 2x Res. CACIB, CACIB a dokonce i BOB! A aby toho nebylo málo, stala se taktéž

RUMUNSKOU ŠAMPIONKOU KRÁSY!

Moc gratulujeme!

Dragon in the Sky NiarraDragon in the Sky Niarra

Dne 2.4.2022 se konala mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích, které se zúčastnil Georginy bratr Orin – Dragon Fire & Blood Niarra. Poprvé se předvedl v mezitřídě a stejně jako Georgi v konkurenci zvítězil s oceněním Výborný 1, CAC a stal se tak čekatelem českého šampiona krásy. Majitelce taktéž moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci.

Dragon Fire & Blood NiarraDragon Fire & Blood Niarra

[5]Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra

Dragon Fire & Blood Niarra a Exclusice Wow Effect Niarra

Orin a jeho mladší sestra Kiara

24.2.2022 - Exclusive Wow Effect Niarra

Konečně jsme pořídili nějaké nové fotky naší lumpice Kiarky ve věku 4 měsíců. Kiarka je neskutečně žravé štěňátko. Je velice snadné zaujmout její pozornost jídlem, ale setrvání v postoji je o to těžší :-D Přesto se nám podařilo pořídit nějaké postojové fotografie, které jsou zatím spíše momentky :-D

Takto nám lví princezna Kiara roste.

Exclusive Wow Effect Niarra - 4 měsíce

[5]Exclusive Wow Effect Niarra - 4 měsíce Exclusive Wow Effect Niarra - 4 měsíce Exclusive Wow Effect Niarra - 4 měsíce Exclusive Wow Effect Niarra - 4 měsíce Exclusive Wow Effect Niarra - 4 měsíce

Exclusive Wow Effect Niarra - 4 měsíceExclusive Wow Effect Niarra - 4 měsíce

 

Při focení se před objektivem neplánovaně objevila i moudrá "teta" Neytiri - Designed for Niarra African Gold, která se též snažila Kiarce ukázat, co to znamená výdrž v postoji. Neúspěšně. Máme ještě co trénovat!

Designed for Niarra African Gold - 9 letNeytiri a Kiara

 

Zato starší polosestřička Dragon Rose Niarra podniká s páníčky výlety po horách a pózuje jako profík.

Dragon Rose Niarra - 1 rok 

7.2.2022 – Do You Know Who I Am Niarra

Tento víkend se v Brně konala dvoudenní mezinárodní výstava psů DUO CACIB, kde se poprvé v mezitřídě předvedl Thorvinky syn Démon. Oproti podzimnímu výstavnímu maratonu při světové výstavě se nyní předvedl i s kožíškem a moc mu to slušelo.

V sobotu posuzovala rakouská specialistka na plemeno Edith Soltesz, která nešetřila ani velmi dobrými známkami. Nicméně Démon zabodoval, získal krásné ocenění Výborný 1, CAC a stal se novým

ČESKÝM JUNIOR ŠAMPIONEM!

V neděli posuzoval Milan Krinke a Démon opět zazářil. Obhájil sobotní vítězství, tentokrát s oceněním Výborný 1, CAC a Res. CACIB!

Radost byla obrovská! Majitelům Démona moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci.

Do You Know Who I Am Niarra, foto Hana Vacířová

[5]Do Yo Know Who I Am Niarra - foto Hana Vacířová Do You Know Who I Am Niarra, foto Radek Červenka Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do Yo Know Who I Am Niarra - foto Hana Vacířová

Za fotografie děkuji majitelům Démona, Hance Vacířové a Radkovi Červenkovi.

7.2.2022 – Extra Edition Niarra

Takto se zabydlel Noel ve svém novém domově na Slovensku. Má se tam jako v pohádce a roste doslova před očima.

Extra Edition Niarra - 3 měsíceExtra Edition Niarra - 3,5 měsíce

18.1.2022 - Dragon Fire & Blood Niarra

Orin, jako už třetí štěňátko z vrhu „Dragon“, podstoupil RTG vyšetření kyčlí a loktů. S velkou radostí mohu říci, že i on má kyčle i lokty čisté, tedy HD A a ED 0/0.

Jeho sestra Do Not Say Dracarys Niarra, se stejnými výsledky, je již chovnou fenou 1. kategorie na Slovensku. Orin a bratr Démon – Do You Know Who I Am Niarra by se měli stát chovnými psy tento rok.

Přidávám několik nových fotografií Orinka – Dragon Fire & Blood Niarra z jeho procházek po Šumavě.

Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra

17.1.2022 – Exclusive Wow Effect Niarra

Kiarka nám roste jako z vody. Na fotografiích jako 14ti týdenní slečna.

Exclusive Wow Effect Niarra  Exclusive Wow Effect Niarra Exclusive Wow Effect NiarraExclusive Wow Effect NiarraExclusive Wow Effect Niarra

15.1.2022 - Extra Edition Niarra

Náš malý modrý chlapec odešel již do nového domova. Zůstal u nás o měsíc déle, protože byl rezervovaný do Anglie a muselo se počkat na očkování vztekliny, aby mohl být převezen. Během té doby jsem ale rezervaci nakonec zrušila a začala mu shánět nový domov. Ten nakonec našel také v zahraničí, ale podstatně blíže a to na Slovensku. Žije v rodině, kde již mají další tři pejsky, včetně kolie a zdá se, že mu to naprosto vyhovuje. Dostal jméno Noel a v budoucnu se snad ukáže i na nějakých výstavách a při troše štěstí se stane i chovným psem. Majitelům přejeme spousty radostí a zábavy s naším malým modráskem.

A tady ještě pár posledních fotek před odjezdem do nového domova.

Extra Edition Niarra

[11]Extra Edition Niarra Extra Edition Niarra Extra Edition Niarra Extra Edition Niarra Extra Edition Niarra

10.1.2022 - Rose a Lízinka na návštěvě

V uplynulých týdnech jsme měli dvě milé návštěvy majitelů našich odchovů z vrhu „Dragon“. Navštívili nás Liškovi s Lízinkou – Dragon Queen Niarra a Machovi s Rose – Dragon Rose Niarra. Obě holčičky vypadají už velice vyspěle, vyrostli z nich krásné a elegantní dámy s mazlivou povahou. Lízinku jsme bohužel nestihli vyfotit, ale s Rose jsme vyrazili na procházku a něco nafotili. Nemohu si pomoct, ale na první fotografii vidím úplně její maminku Thorvinku.

Dragon Rose Niarra

[15]Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra

22.12.2021 – PF 2022

Všem našim přátelům a dobrým lidem přejeme krásné Vánoce, veselého Silvestra, šťastný Nový rok a pevné zdraví, mnoho lásky, radostí, úspěchů a splněných snů v roce 2022!

Lucie, Jirka, Neytiri, Thorvi & Kiara

22.12.2021 – Socializace štěňátek

Štěňátkům z vrhu „E“ je už 10 týdnů. Nezahálíme a bereme je ven, co to jen jde. Dnes jsme s nimi vyrazili poprvé do zámeckého parku v centru Třeboně.

[5]  

15.12.2021 – Astute Fox of Niarra

Před dvanácti lety odcházela do nového domova jako první štěňátko z naší chovatelské stanice.

Dnes jsem dostala tu nejsmutnější zprávu.

Nikdy na tebe nezapomeneme, Elinko.

 

ASTUTE FOX OF NIARRA – „Elinka“

* 7.6.2009 - † 15.12.2021

Astute Fox of Niarra

9.12.2021 – Naše nová naděje

Jak mnozí jistě tušili, naše malá černá holčička zůstává doma a rozšíří naší dlouhosrstou partu. Moc jsem si přála od Thorvinky holčičku. V minulém vrhu jsem jen tak tak odolala, ale teď už to prostě nešlo. Exclusive Wow Effect Niarra dostala jméno Kiara. A protože název naší chovatelské stanice vznikl v roce 2009 právě ze jména Kiara, přišlo mi vhodné tak pojmenovat první štěňátko z našeho chovu, které si necháme.

Kiarka se pochopitelně chová jako správný mazánek a má nás všechny hezky vycvičené. S ní si jistě ještě užijeme spoustu zábavy :o)))

1.12.2021 - Nové fotografie odchovů

Astute Fox of Niarra

[5]Astute Fox of Niarra Astute Fox of Niarra Astute Fox of Niarra Astute Fox of Niarra Astute Fox of Niarra

 

Do You Know Who I Am Niarra

 Do You Know Who I Am NiarraDo You Know Who I Am Niarra

 

Dragonborn Comes Niarra

Dragonborn Comes Niarra Dragonborn Comes Niarra

 

Dragon Fire & Blood Niarra

Dragon Fire & Blood Niarra

 

Dragon Queen Niarra

Dragon Queen Niarra

30.11.2021 - Nové fotografie a vyšetření očí

Konečně jsem se dostala k tomu, abych štěňátkům přidala na stránky fotky z uplynulých týdnů. Všechny fotografie jsou v rubrice Štěňátka. Štěňátka už chodí pravidelně několikrát denně ven na zahradu. Vždy jen na pár minut, jak nám to počasí dovolí. Vyvenčí se, přivítají tetu Neytiri, zjistí, co je venku nového a zase honem zpátky domů do teplíčka.

Minulý týden jsme se štěňátky jeli do Prahy, byla to jejich první jízda autem a zvládla to naprosto skvěle a téměř celou cestu tam i zpět prospala. Byla moc hodná. V Praze jsme navštívili očního specialistu, který jim zkontroloval očíčka. S radostí můžeme říct, že jsou obě štěňátka prostá všech očních vad!

Vrh "E"

8.11.2021 - Štěňátkům je měsíc

A tak jim přidávám na stránky pár fotografií, které jsem stihla pořídit během jejich prvního měsíce života. Miminka krásně rostou, přestěhovali se z porodní bedny do většího výběhu, prozkoumávají svět o velikosti pár místností, a jakmile se poštěstí i pěkné počasí, čeká je velké seznámení se zahradou.

Exclusive Wow Effect Niarra - 4 týdnyExtra Edition Niarra - 4 týdny

22.10.2021 – Štěňátka jsou na světě!

S velkou radostí vám představujeme vrh "E" Niarra, který spatřil světlo světa dne 8.10.2021. Máme jednu trikolorní holčičku (celou po mamince) a jednoho blue merle kluka (celého po tatínkovi).

Otcem štěňátek je Ladnar Moondance, blue merle gentleman importovaný ze země původu. Tristan má naprosto úžasnou přátelskou povahu. Má taktéž velice působivý rodokmen plný špičkových britských kolií jako je např. světový vítěz Chelborn Kiss’n Tell a vítěz Cruft’s show Ladnar Kingfisher.

Moc děkuji Lence Petráškové a Monice Brucknerové za import a možnost použít tohoto úžasného psa v našem chovu. Děkuji též manželům Sue a Davovi Randallovým (chs. Ladnar, UK) za jejich chovatelskou práci, protože především díky nim jsme mohli spojit tak jedinečné kolie, jakými Thorvi a Tristan jsou.

Exclusive Wow Effect NiarraExtra Edition Niarra

 

7.10.2021 – RTG kyčlí a loktů

Obdrželi jsme rovnou dvě krásné zprávy od majitelů dvou štěňátek z vrhu Dragon. Pes Do You Know Who I Am Niarra a fena žijící na Slovensku Do Not Say Dracarys Niarra podstoupili v uplynulých dnech oficiální RTG vyšetření kyčelních a loketních kloubů a oba mají ty nejlepší možné výsledky - HD A a ED 0! Draki se tímto stává na Slovensku chovnou fenou 1. kategorie!

Do You Know Who I Am NiarraDo Not Say Dracarys Niarra

 

1.10.2021 – Světová výstava psů a přidružené výstavy

Po 31 letech se v České republice, konkrétně v Brně, konala světová výstava psů a tuto příležitost jsme si nemohli nechat ujít. Původně jsem plánovala, že se s Thorvinkou také zúčastníme, nicméně jsem nakonec změnila plány a výstavu musela odhlásit. Všech tří výstav, které se ve dnech 29. – 1.10. konaly, se ovšem zúčastnili Thorvinky synové Démon – Do You Know Who I Am Niarra a Orin – Dragon Fire & Blood Niarra, kteří se oba předvedli ve třídě mladých. Pro oba to byla premiéra v hale a rovnou na obří výstavě. Všechny tři výstavy posuzovali specialisté na plemeno kolie dlouhosrstá.

Ve středu 29.9. se konala mezinárodní výstava, kterou posuzovala Jitka Reslerová (chs. African Gold). Ve třídě mladých byli celkem čtyři psi včetně zahraniční účasti. Démon byl bohužel absolutně bez srsti a Orinkovi se zase nelíbily klapající poklopy pod kobercem a nechtělo se mu přes ně běhat. Naděje na úspěch jsem si nedělala. Když ale kluci obsadili první dvě místa ve třídě se známkou výborný, měla jsem slzy na krajíčku!

Ve čtvrtek 30.9. byla na programu dne očekávaná světová výstava psů. Posuzoval francouzský rozhodčí Kerihuel Jean Paul. Do třídy mladých bylo přihlášeno celkem 8 psů a z toho většina byla ze zahraničí. Kluci opět zabodovali, oba získali známku výborný a Orin dokonce obsadil 4. místo na stupních vítězů! Radost byla veliká!

V pátek se konala speciální výstava kolií a šeltií, kam byla přizvaná rozhodčí ze Slovinska Lidija Oklescen (chs. Lidok’s). Do třídy mladých psů byli přihlášeni tři psi. Kluci se předváděli čímdál lépe a opět získali známku výbornou. Démon získal druhé místo a Orin zvítězil s oceněním Výborný 1, CAJC, Vítěz speciální výstavy mladých při WDS 2021 a stal se tak čekatelem českého junior šampina! Krásná tečka na závěr. Jsem na kluky moc pyšná a děkuji Dáše i Dobruš za prezentaci.

 Dragon Fire & Blood Niarra

[15] Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra

O týden později se Orin zúčastnil ještě mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích, kterou posuzovala Petra Márová místo původně navrhované specialistky Anny Kochan. Paní Márová byla přísná a za veselý ocásek zadala Orinovi známku Velmi dobrou. Bohužel mu byla nedopatřením do výsledků zapsána známka Dobrá, čehož si majitelka všimla až po návratu domů. Tato nepříjemná chyba nás moc mrzí.

 

19.9.2021 – Dragon Fire & Blood Niarra

Ve dnech 17.-19.9. jsme s Jirkou strávili prodloužený víkend na Šumavě. Využili jsme toho k navštívení Dáši a Orinka (Dragon Fire & Blood Niarra). Pořídila jsem pár fotek, ale protože jsem objektiv na psy nechala doma, tak se žádný fotozázrak nekonal. Bylo skvělé vidět to naše přerostlé miminko s flíčkem na krku v jeho domově. Je to úplně jiný pocit, než když potkávám odchovy na výstavách. Orinek si žije jako král a já moc děkuji Dáše za péči a lásku, kterou Orinkovi dává.

Dragon Fire & Blood NiarraDragon Fire & Blood Niarra

 

15.9.2021 – Zaslané fotografie odchovů

Celtic Blue Legend Niarra - Dostala jsem krásné nové fotografie Garpíka, které nafotila Hanka Bečvářová. Garp své rodiče nezapře, vidím v něm jak Neytiri, tak i taťku Garyho. Luci, ještě jednou moc děkuji za zaslání fotek.

Celtic Blue Legend NiarraCeltic Blue Legend Niarra Celtic Blue Legend Niarra Celtic Blue Legend Niarra

Dragonborn Comes Niarra – Nové fotografie nám přišli i od majitelů mladého Bernieho.

Dragonborn Comes Niarra - 1 rok Dragonborn Comes Niarra - 1 rok

28.8.2021 - MVP Mladá Boleslav

Dnes se zúčastnila Dragon in the Sky Niarra mezinárodní výstavy psů v Mladé Boleslavi. Georgina zrovna odložila svůj kožíšek, ale i tak získala známku výbornou a hezké 3. místo. Gratulujeme!

8.8.2021 - Krytí

Ve dnech 6. a 8. srpna jsme s Thorvinkou vyrazili na krytí a po oba dny se podařilo úspěšně nakrýt. Pro Thorvi jsem tentokrát vybrala psa, kterého jsem sledovala už od momentu, kdy dorazil z rodné Anglie do Čech. Ladnar Moondance alias Tristan se stal pro tentokrát naším vyvoleným. A kdo mě zná nebo pozorně pročítal tyto stránky, tak mým výběrem asi nebude překvapený. Tristan pochází totiž z mé srdeční anglické linie, která se prolíná s Thorvi rodokmenem. Na tato štěňátka jsem opravdu zvědavá. Děkuji Lence Petráškové a Monice Brucknerové za možnost krýt tímto úžasným psem!

19.8.2021 - Skvělá zpráva!

Dnes byl Démon - Do You Know Who I Am Niarra na kontrolním vyšetření dědičných očních vad a očíčka má v pořádku! Je prostý všech očních vad.

Do You Know Who I Am Niarra

8.8.2021 – Krajská výstava Týn nad Vltavou

Na krajské výstavě v Týně se prezentoval Orinek – Dragon Fire & Blood Niarra a dařilo se mu. Od pana rozhodčího Karla Hořáka dostal pěkný posudek „12ti měsíční pes, skus nůžkový, plnochrupý, pěkná hlava, tmavé oko, správné poloklopené ucho, přilehlé pysky, dobrý pigment, výborný hrudník a předhrudí, pes výborně předveden a připraven na výstavu.“ a získal ocenění Výborný 1, Vítěz třídy mladých. V závěrečných soutěžích byl rozhodčím Tiborem Havelkou vybrán mezi pět nejlepších mladých psů výstavy! Gratulujeme majitelce Dáše a děkujeme za prezentaci.

Dragon Fire & Blood Niarra

7.8.2021 – Klubová výstava Humpolec

Této klubové výstavy, kterou posuzovala Edith Soltesz z Rakouska, se zúčastnila Thorvinky dcera Georgina – Dragon in the Sky Niarra. Ve třídě mladých v početné konkurenci (9 přihlášených fen) získala ocenění Výborná 2. Nutno podotknout, že pouze dvě feny v této třídě získaly známku výbornou. Majitelce Hance gratulujeme ke krásnému úspěchu a děkujeme za skvělou prezentaci!

Dragon in the Sky Niarra

(foto Veronika Tvrdá)

31.7.2021 – Další výstavy našich odchovů

Dnes se na výstavách prezentovala dvě štěňátka z našeho posledního vrhu. Na mezinárodní výstavě psů v Klatovech, kterou posuzovala Jaroslava Ovesná, se ve třídě mladých předvedl Dragon Fire & Blood Niarra, sice v konkurenci zvítězil a získal známku výbornou, ale bohužel mu paní rozhodčí nezadala titul.

Na Slovensku v Povodě u Dunajské Stredy se předvedla Draki – Do Not Say Dracarys Niarra na oblastní výstavě, kterou posuzoval maďarský rozhodčí András Polgár. Draki získala ocenění Výborná2. Gratulujeme!

Do Not Say Dracarys Niarra

(Do Not Say Dracarys Niarra, foto Janka Brossmanová)

24.7.2021 – Klubová výstava kolií a šeltií Lučenec

V sousedním Slovensku se tento víkend konala klubová výstava, kterou posuzoval Vladimír Javorčík. Této výstavy se zúčastnila Do Not Say Dracarys Niarra „Draki“, která žije na Slovensku na farmě. Byla to Drakinky výstavní premiéra a obstála doslova na výbornou. Z kruhu si odnesla ocenění Výborná 3. Moc gratulujeme!

Do Not Say Dracarys Niarra

(foto Emma Kisty)

13.7.2021 – Všechno nejlepší!

Dnes je to přesně rok, kdy Thorvinka přivedla na svět svých sedm úžasných štěňátek. A tak všem „dráčkům“ přejeme všechno nejlepší k jejich prvním narozeninám, ať jsou stále tak šťastní a spokojení, jako doposud!

Bernie

(Bernie a jeho krásný dort)

Od jejich majitelů jsme v průběhu roku dostávali fotografie a videa, za což (a nejen to) jim moc děkujeme! Všechny fotky najdete přímo v profilech konkrétních štěňátek.

A abych nezapomněla na ostatní, tak 26. dubna oslavil 6. narozeniny Garpík – Celtic Blue Legend Niarra, 14. května 4. narozeniny Thorvinka a 7. června měla štěňátka z vrhu „A“ již 12. narozeniny. Všechno nejlepší! ♥

10.7.2021 – Oblastní výstava psů Netolice

Této výstavy, kterou posuzoval Miroslav Václavík, se zúčastnil Orinek – Dragon Fire & Blood Niarra. Orinek získal ocenění Velmi dobrý 1.

3.7.2021 - NVP Klatovy

Tento den se konala národní výstava psů v Klatovech a s Jirkou jsme tam jeli podpořit Thorvinky už téměř roční štěňátko Orina – Dragon Fire & Blood Niarra a jeho majitelku Dášu, které ten den čekala společná výstavní preméra. Dáša mě ale na místě poprosila, jestli bych Orinka nepředvedla já a tak jsme to s Orinkem spolu zkusili. Já šílená trémistka a Orin začátečník, bylo to na nás znát, ale i tak se premiéra vydařila, Orin získal ve třídě mladých psů hezký posudek a ocenění Výborný 2. Je to šikovný, veselý a přátelský kluk, při pohybu ve výstavním kruhu byl stejně vysmátý, jako bývá jeho maminka Thorvi. Mám z něj radost.

Dragon Fire & Blood Niarra

[10]nvp klatovy orin Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra Dragon Fire & Blood Niarra

 

Na výstavu se také přijeli podívat Machovi s Rose. Rose je nyní v letním kožíšku, ale i tak jsme pořídili pár fotek vrtící se tanečnice Růženky.

[5]Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra Dragon Rose Niarra

Děkujeme majitelům za účast!

26.6.2021 - MVP Brno

Vyrazili jsme na další výstavu, tentokrát na mezinárodní výstavu psů do Brna, kam byla Thorvi - Ultimately Ever After přihlášená do třídy šampionů. Výstavu posuzoval srbský rozhodčí Lozić Željko a Thorvi získala další krásné ocenění – Výborná 1, CAC, CACIB, BOS. Tímto Thorvi splnila podmínky pro přiznání hned dvou dalších šampionátů a to Grand šampion České republiky a titul nejvyšší - Interšampion!

Po cestě domů jsme jeli kolem krásného rozkvetlého fialového pole. Přiznám se, že vůbec nevím, co to bylo za rostlinu. Udělali jsme zde v rychlosti pár fotek.

[8]

 

14.6.2021 – Bohužel máme smutnou novinku

Dostali jsme smutnou zprávu od paní Maškové, majitelky pejska z našeho prvního vrhu. Nero pár dní po dvanáctých narozeninách přešel duhový most. Moc nás to mrzí. Navždy budeš v našich srdcích a vzpomínkách, drahý „Najtíku“ ♥

A Midnight Sun Niarra – „Nero“

* 7.6.2009 - † 14.6.2021

12.6.2021 – Dragon Rose na návštěvě

Znovu nás navštívila Rose a její rodina. Hned jak Rose vystoupila z auta, poznala, kde je a měla obrovskou radost. Je to miláček. Je šikovná a vzorně vychovaná. Je vidět, že všichni členové její rodiny ji milují a starají se o ni s láskou. Jsem nepopsatelně šťastná, když vidím, že se naše dětičky mají takto dobře. Tentokrát mám bohužel jen fotku z mobilu.

Dragon Rose Niarra

6.6.2021 – Klubové výstavy Horní Počernice

O víkendu 5.-6.6.2021 jsme se po roce a čtvrt opět podívali na výstavu. V Horních Počernicích se konala dvoudenní klubová výstava, kam byl na svou premiéru přihlášen Démon – Do You Know Who I Am Niarra. Řekli jsme si, že Démona a jeho majitelku Dobromilu pojedeme na výstavu podpořit a při té příležitosti jsme s sebou vzali Thorvinku do třídy čestné. Thorvi je již klubovou šampionkou, z klubových výstav má již mnoho titulů a tak třída čestná byla jasná volba.

Z Démona je už velký kluk, brzy mu bude 11 měsíců a je stále vidět, že je to ještě takové přerostlé štěňátko a má ještě kus dospívání před sebou, ale už nyní je to pan pes. Hodně v něm vidím mladou Thorvi. Má silnou, dobře stavěnou kostru, která je v tuto chvíli trochu zahalena do bohaté lesklé černé srsti. Povahově pohodář, miláček a mazel. Dobruš z něj vychovala velmi šikovného mladíka.

Do You Know Who I Am Niarra

(Do You Know Who I Am Niarra)

V sobotu kolie posuzovala Tereza Knedlhans. Démon ve třídě mladých zvítězil, dostal krásný posudek a ocenění Výborný 1, CAJC. Jeho matka Thorvi byla v čestné třídě sama, nicméně získala i ocenění nejlepší feny dlouhosrsté kolie a nejlepšího jedince z čestných tříd, takže Výborná 1, BOS a BIS čestná.

V neděli posuzovala Jitka Gogolínová a výsledky byly téměř stejné, Démon opět Výborný 1, CAJC s krásným posudkem a Thorvi Výborná 1, BOS a 3. BIS čestná.

Víkend jsme si moc užili, po dlouhé době jsme se opět viděli s přáteli od kolií a bylo to moc fajn. Po výstavě jsme byli pozvaní ještě na návštěvu do chovatelské stanice New Marton. Manželům Ničovým moc děkujeme za pohoštění a věnování dvou palem z jejich nádherné exotické zahrady!

[10]Ultimately Ever After Ultimately Ever After Ultimately Ever After Ultimately Ever After Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Do You Know Who I Am Niarra Thorvi s palmami

29.5.2021 – Velká novinka

Neytiri a Thorvi si střihli roli svatebních družiček a kde jinde, než na naší svatbě. Tímto tedy všem s radostí oznamujeme, že to Niarra team řádně zpečetil a já a Jirka jsme nyní manželé.

Niarra teamNiarra teamNiarra team

16.5.2021 – Klubová výstava Chropyně

Konečně se opět začali pořádat psí akce a jednou z těch prvních byla dvoudenní klubová výstava v Chropyni ve dnech 15.-16.5.2021. Na této výstavě se poprvé předvedlo štěňátko z našeho posledního vrhu „Dragon“ a to fenečka Georgina – Dragon in the Sky Niarra. Georgi nastoupila oba dny do velmi početné třídy mladých a oba dny si odnesla ocenění Výborná. Máme radost a děkujeme Hance Vančové za prezentaci!

Dragon in the Sky NiarraDragon in the Sky Niarra

2.4.2021 – Konec března je pro nás kritické období

Uběhl rok ode dne, kdy jsme se museli rozloučit s mou nejdražší Saphirkou. A letos ke konci března jsme měli velký strach o Neytiri. U Neytýnky se rozvinula uzavřená forma pyometry a musela na akutní operaci. Bylo to jen tak tak, ale operace i rekonvalescence naštěstí proběhla dobře a Neytiri je v pořádku. Naší následnou VIP péči si náležitě užívala a neustále nám něco brumlala. Během pár dnů z ní byla zase veselá a hravá holčička.

24.3.2021 - Dragon Fire & Blood Niarra

Obrovskou radost nám udělala Dáša Toušková, majitelka Orinka – Dragon Fire & Blood Niarra, která nás navštívila a my tak mohli po půl roce opět pomazlit našeho „Flíčka“. Z Orina vyrostl pořádný kluk, který je moc šikovný. Podnikli jsme společnou procházku a pořídili pár fotek Orina. Děkujeme, Dášo!

Dragon Fire & Blood Niarra

[7]

22.2.2021 – Smutná novinka

Bohužel jsme obdrželi velmi smutnou zprávu. Dne 22.2.2021 zemřela Black Hurricane of Niarra „Hurrinka“. V pouhých osmi letech prohrála boj se zákeřnou rakovinou. Hurrinka byla moje oblíbená holčička. Zemřela necelý rok po své mamince Saphirce. Velmi nás to mrzí. Děkujeme rodině Czerninů, za péči a bezmeznou lásku, kterou Hurrince věnovali. Vím, že Hurrinka u Vás byla jako právoplatný a milovaný člen rodiny. Nikdy na Tebe nezapomeneme, Hurri ♥

Black Hurricane of Niarra

*31.10.2012 – † 22.2.2021

hurri rip

20.2.2021 – Konečně sníh

V posledních letech u nás v Třeboni nenapadlo během zimních dní moc sněhu. Letos v únoru se ale poštěstilo a trochu sněhu se tu přeci jen objevilo a tak jsme si mohli užívat krásného zimního počasí. Obzvlášť, když mrzlo a svítilo sluníčko, jako při této únorové procházce. Neytýnka bohužel moc fotek z procházek nemá, protože jakmile se zastavím a vytáhnu foťák nebo mobil, začne nespokojeně kňourat, štěkat a výt a odmítá spolupracovat při focení. Nesnáší focení a dává jasně najevo, že při procházce se buď chodí, nebo mazlí – když už musíme stát. U Thorvinky nemohu říct, že by byla pravým opakem, ale mám u jejího focení trochu více štěstí. Fotky jsou pouze mobilní, tahat zrcadlovku nemá žádný smysl :-D

[8]

15.1.2021 - Pohlednice kolií

Na začátku roku jsem si udělala malou radost a po dlouhé době si pořídila pár starých pohlednic kolií do mé sbírky. Jsem z nich nadšená. Při té příležitosti jsem se pokusila obnovit moje staré webové stránky s pohlednicemi, ale bohužel jsem zjistila, že je smazaná databáze a stránky jsou tudíž neobnovitelné. A tak jsem pohlednice nahrála přímo na tyto stránky. Prohlédnout si je můžete v sekci Pohlednice. Časem k nim snad doplním i nové pohlednice, které ještě nemám nafocené a přidám popisky.

Pohlednice kolií

Novinky z předchozích let naleznete v sekci Historie chovatelské stanice.