Pes přítel člověka 4/2014

Byla jsem redakcí časopisu Pes přítel člověka oslovena, zda bych jim neposkytla článek a fotky kolií do připravovaného čísla časopisu, kde měla být hlavní tváří právě kolie dlouhosrstá. S radostí jsem poskytla vše, co si přáli, a koncem března časopis vyšel. Je v něm celkem patnáct stran o kolii, které napsala Lucie Andrysíková, Pavla Bártová, Ema Vránová, Tereza Filipová a já. A k tomu ještě dvě strany o vystavování kolie od Libuše Brychtové. Scan patnácti stran si můžete přečíst zde (formát .pdf) a pokud by vás zajímal jen samotný článek od nás, tak klikněte na obrázek níže. Na fotkách v časopise můžete vidět Saphirku, Neytiri, Speedy, Cait a malá štěňátka z obou Saphirky vrhů.

Rady ptáka Loskutáka

Naše Speedy - African Gold Niarra se stala televizní hvězdou a sama se obsadila do role záporáka :-D Pořad Rady ptáka Loskutáka připravil reportáž o kolii dlouhosrsté, kterou natočili s chovatelkou Libou Kuckovou (chs. Leawrey). Speedy je v reportáži zejména proto, aby prezentovala zbarvení blue merle a i když je tam zrovna v poštěňátkové kondici, tak jí to tam i tak sluší. Sice tam dosti cení zoubky, ale to jen proto, že si chtěla držet Nýma (triko pes, Geronimo Leawrey) dál od těla, prý že nebude podvádět Chucka (Glenmore Leawrey) s jeho bráškou ;-)))). Na reportáž se můžete podívat zde.

Pes přítel člověka 8/2010

Speedy - African Gold Niarra prezentovala kolie v časopisu Pes přítel člověka. Na scan stránky s Píďulkou se můžete podívat kliknutím na obrázek níže.

 

 

 

Kniha Zooterapie ve světle objektivních poznatků

V roce 2007 vydalo nakladatelství Dona knihu o zooterapii s názvem Zooterapie ve světle objektivních poznatků, na které se podílelo několik autorů, včetně hlavních členů Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík. Jelikož jsme několik let praktikovaly canisterapii s naší Meggynkou právě v tomto sdružení, dostaly jsme tu možnost poskytnout pro tuto knihu naše fotky a také být na pár fotografiích v knize, tedy především Meggynka. Scany jednotlivých stran, na kterých je vidět Meggynka si můžete prohlédnout níže. Všechny fotky jsou buď z canisterapeutických zkoušek a nebo canisterapeutického integračního tábora, kterého jsme se 2x zúčastnily.

 

Webové stránky Klubu chovatelů collií a sheltií Praha

Naše Saphirka - New Face of African Gold je už několik let součástí webového loga na stránkách klubu chovatelů collií a sheltií Praha.