Rok 2013

Rok 2013 jakoby byl ve znamení vnoučátek, Saphirka se stala opět babičkou a do rodiny přibyl další člen rodiny, jak jinak, než Saphirky vnoučátko Neytiri. Štěňátka z našeho říjnového vrhu "B" dospívala a některá se ukázala i na výstavách.

27.1.2013 - Přírustek do rodiny

Rok 2013 pro nás začal velice hezky, neboť se naše chovatelská stanice rozrostla o nového člena. Tedy členku. A to o blue-merle fenečku Designed for Niarra African Gold, která pochází ze spojení Glenmore Leawrey a „naší“ úspěšné Ch. African Gold Niarra. Hned bylo jasné, že rok 2013 bude ve znamení Neytiri :o)))

28.3.2013 - Boogie - Woogie Niarra

Bohužel hned následující zpráva je opačného rázu, neboť nás navždy opustilo jedno štěňátko z vrhu „B“ a to zlatý pejsek Boogie – Woogie Niarra, který o svůj kratičký život přišel při tragické nehodě.

Boogie-Woogie Niarra
* 31.10.2012 - † 28.3.2013

11.5.2013 - Klubová výstava kolií a šeltií Řepeč

V Řepči se v tento den konala klubová výstava kolií a šeltií a zúčastnila se jí naše malá Neytiri a dvě fenečky z vrhu „B“.
Výstavu posuzovala slovenská rozhodčí Andrea Zemánková, která vlastní chovatelskou stanici kolií dlouhosrstých Pardál z Asuanu.

TŘÍDA ŠTĚŇAT
Designed for Niarra African Gold – Velmi nadějná 1

TŘÍDA DOROSTU
Be Forever a Legend Niarra – Velmi nadějná 2
Black Hurricane of Niarra – Velmi nadějná 3


25.5.2013 - MVP Litoměřice

Black Inspiration Niarra se zúčastnil mezinárodní výstavy psů v Litoměřicích, kterou posuzovala polská rozhodčí Anna Redlická. Nastoupil do třídy dorostu a odnesl si známku Velmi nadějný 2.

10.7.2013 - Léto s Lassií

Po třech letech jsem se konečně opět mohla zúčastnit koliáckého tábora Léto s Lassie. Pro tentokrát jsem si s sebou na tábor vzala malou Neytiri a věnovaly jsme se tam trikům a prvkům dog dancingu pod velením kamarádky Verči Kučerikové. Tábor byl opět moc fajn. Děkujeme za fajn týden v Lounech!

16.7.2013 - Štěňátka!

Ch. African Gold Niarra se dnes narodila štěňátka! Otcem se stal Ch. Born for Agara and African Gold. Jedná se o vrh „E“ African Gold. Saphirka má tedy již jedenáct vnoučátek!

Holčičky

Ebony Brilliant of African Gold – trikolorní
Enya she´s mine African Gold – blue merle
Especially for you African Gold – blue merle
Everybody wants African Gold – trikolorní

Kluci

Eminence in black of African Gold – trikolorní
Exclusive Edition of African Gold – trikolorní

12.8.2013 - Krajská výstava Týn nad Vltavou

Se Saphirou a Neytiri jsme se vypravily na krajskou výstavu do Týna nad Vltavou, kterou posuzoval pan Karel Hořák. Designed for Niarra African Gold - Neytiri nastoupila do třídy dorostu a odnesla si známku Velmi nadějná 1. Její babička New Face of African Gold – Saphirka nastoupila kam jinam než do třídy vítězů a vyběhala si ocenění Výborná 1, Vítěz třídy a Krajský vítěz. V závěrečných soutěžích, které posuzoval Miroslav Václavík, postoupila mezi pět nejkrásnějších jedinců I. FCI skupiny!

16.9.2013 - Krajská výstava psů Liberec

Black Inspiration Niarra – Pluto se zúčastnil krajské výstavy v Liberci, kterou posuzoval Otakar Vondrouš. Poprvé nastoupil do třídy mladých a vyběhal si zde ocenění Výborný 1, Vítěz třídy mladých!

8.10.2013 - Speedy v televizi!

Ch. African Gold Niarra je slavná! :-D 5.10.2013, odvysílala TV Nova pořad Rady ptáka Loskutáka, kde byla tentokrát reportáž o koliích. O koliích zde povídá paní Libuše Kucková z chs. Leawrey. Do reportáže byla zapůjčená Speedy (African Gold Niarra), aby zastupovala blue merle barvu, jelikož v chs. Leawrey žádné blm kolie nejsou. A i když je v reportáži Speedy pár měsíců po štěňátkách, tak jí to tam moc sluší. Nezapomněla ovšem ukázat, jaké má krásné bílé zoubky, když si s ní chtěl hrát "kámoš" Nýmo mezitím, co se ona věnovala natáčení :-D

Na reportáž se můžete podívat zde.

2.-3.11.2013 - MVP Praha

V těchto dnech proběhla dvoudenní mezinárodní výstava psů v Praze a zúčastnila se jí naše mladá Designed for Niarra African Gold – Neytiri. V sobotu posuzovala rakouská rozhodčí Edith Soltesz, která mimo jiné posuzovala také klubovou výstavu kolií a šeltií v Řepči v roce 2008. Pro Neytiri to byla velká premiéra, poprvé ve třídě mladých a poprvé v hale. Zvládla to skvěle a vyběhala si zde ocenění Výborná 1, CAJC a stala se tak čekatelkou českého junor šampiona. Druhý den posuzovala Ivana Němečková, které se Neytiri také moc líbila a těžko se rozhodovala mezi 1. a 2. místem, nakonec Neytiri skončila druhá se známkou Výborná 2.

9.11.2013 - Klubová výstava Mladá Boleslav

Tentokrát jsme se vydaly s Neytiri na klubovou výstavu do Mladé Boleslavi. I když si toho moc z této výstavy nepamatuji, budu na ní vzpomínat do konce života. Výstava nám totiž podle všeho nebyla přána. Začalo to už ráno, kdy jsem se po cestě jen o vlásek vyhnula srážce se srnkou, která se na nás vyřítila z vesnické uličky, přičemž chybělo jen málo, abych kvůli ní zastavila auto o plot domu hned vedle… Když jsme se konečně dostaly na výstaviště, zdálo se, že je vše jak má být, ale nebylo a jediný, kdo snad něco tušil, byla právě Neytiri, protože si mě celý den hlídala víc, než bylo obvyklé… Výstavu posuzovala celosvětově známá chovatelka a rozhodčí z Anglie Angela Harvey, která vlastní chovatelskou stanici Wicani. Paní Harvey zdaleka nezadávala samé výborné, konkrétně zadala 26 výborných, 25 velmi dobrých a 14 dobrých a to i šampionům. Neytiri patří do těch pětadvaceti velmi dobrých, bohužel nevím proč. Na výstavě jsem měla ještě v plánu nechat Neytý klinicky vyšetřit na dědičné oční vady, ovšem místo Neytiri jsem se do rukou doktorů dostala právě já a jak jsem se do jejich rukou dostala znám jen z vyprávění svých známých a kamarádů od kolií, neboť sama si na nic nepamatuji :o( A do dnes jim jsem za jejich pomoc a ochotu postarat se o mě a dopravit Neytiri zpátky domů mezitím, co já jsem se vzpamatovávala na mladoboleslavské neurologii, neskutečně vděčná!