Rok 2007

Rok 2007 se stal rokem, kdy vše vypuklo. Naše rodina se rozrostla o první kolii, která se později stala zakladatelkou naší chovatelské stanice kolií.


Vše začalo v osudný den. Nevím už, kdy přesně to bylo, ale myslím, že to byla zima na přelomu roku 2005/2006. Kamarádka s sebou vzala na cvičák svou mladou šeltičku a my si tam spolu zkrátka padly do oka. Půlku výcviku jsme se tenkrát věnovaly mazlení. Byla plachá, ale pozorná a přítulná, naprosto mě okouzlila.
Právě Čikynka vyřešila mé dlouhé dilema, které další plemeno pořídit. Volba padla na kolii dlouhosrstou - jsem spíše na větší plemena, proto ne šeltie. A Čiky mi jen ukázala směr, kudy mám jít.
Následovalo plno e-mailů s chovateli, byly plné napětí, radosti i zklamání. Netušila jsem, že bude trvat tak dlouho, než tu vysněnou kolii budu mít doma. Až jednoho dne mi přišel e-mail od Jitky Fialové (Reslerové), s kterou jsem byla už nějakou dobu v kontaktu, že se hárá její fenka Rinna a co nevidět bude krytá blue merle pejskem Frostym. Měla jsem obrovskou radost, protože Rinna byla má favoritka na webu chovatelské stanice African Gold.
Po měsíci a pár dnech mi přišel další e-mail, ze kterého jsem byla opět smutná, protože prý na sonu nebylo nic vidět a já si myslela, že tento kolotoč neúspěšného krytí bude nekonečný. Nicméně pár dní na to mi Jitka znovu napsala, že byly na sonu u jiného veterináře a ten tam viděl tři štěňátka! Dokážete si představit tu radost!
Uteklo to jako voda a štěňátka byla do měsíce na světě, blue merle a dvě trikolorní holčičky. Saphirka, budoucí zakladatelka chovatelské stanice Niarra, byla na světě!

- 25.5.2007 -

Saphirka je doma!