Rok 2014

Stejně jako když byl Saphirce jeden rok, tak i u Neytiri bylo toto období plné výstav a s radostí mohu říct, že úspěšných. Neytiri se zúčastnila letos šestnácti výstav u nás i v zahraničí a kromě jediné vyjímky (výborná bez pořadí na klubové výstavě) se vždy umístila na předních místech. Podařilo se jí získat titul junioršampion krásy a chybí jí už pouze jediný CAC z jiného roku, aby se stala i šampionkou krásy České republiky. Stejně jako její babička Saphirka nám dělá ohromnou radost! Celkově byl rok 2014 pro nás celkem pozitivním a pohodovým. Děkujeme všem našim blízkým, že byli jeho součástí a majitelům našich odchovů, že se o naše dětičky dobře starají!

4.1.2014 - NVP Brno

V sobotu, 4.1.2014, jsme vyrazily na národní výstavu psů do Brna. Přihlášená byla Neytiri - Designed for Niarra African Gold, která nastoupila do třídy mladých. V této třídě si vyběhala první místo a titul V1, CAJC a později porazila i nejlepšího mladého psa a odnesla si také titul BOJ - best of junior! Paní rozhodčí Ivaně Němečkové se Neytiri moc líbila a velice chválila její prostorný pohyb.

kolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Gold

26.4.2014 - MVP České Budějovice

S Neytiri - Designed for Niarra African Gold jsme se zúčastnily mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích. Nastoupily jsme do třídy mladých, do které bylo přihlášeno celkem šest fen. Neytiri měla svůj den, což bylo mimo jiné také vidět při běhání, protože jí zajímalo úplně něco jiného než běh :-D Ale i přes to, že svůj pohyb nepředvedla tak, jak umí, tak jej rozhodčí v posudku pochválil. Nakonec získala od rozhodčího Vladimíra Piskaye ocenění Výborná 2.

kolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Goldkolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Gold

3.5.2014 - MVP Praha

Zúčastnili jsme se mezinárodní výstavy psů v Praze, kterou posuzoval rozhodčí ze Slovenska Vladimír Javorčík. Designed for Niarra African Gold - Neytiri byla tentokrát přihlášená do mezitřídy. Panu rozhodčímu se moc líbila a napsal jí moc pěkný posudek:

"Velmi pěkně utvářená fenka dobrého formátu, korektně úhlená, velmi dobrá struktura srsti."

Neytiri si ve své třídě vyběhala první místo a titul CAC, čímž zároveň splnila podmínky pro udělení titulu český Junior šampion krásy!!! Ale absolutně jsem nečekala, že to ještě není všechno. Neytiri ještě čekala další vítězství a nakonec získala úplně vše, tedy V1, CAC, CACIB, CAC ČMKU a BOB + kvalifikaci na Cruft´s show 2015!!!! Jsem na ní neskutečně pyšná!

kolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Goldkolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Gold

17.5.2014 - Krajská výstava Hluboká nad Vltavou

S holkama jsme se zúčastnily krajské výstavy psů na Hluboké. Neytiri si ve své třídě od rozhodčího Milana Krinkeho vyběhala známku výborná 2 a Saphirka ve třídě vítězů získala výborná 1 a titul Vítěz třídy.

7.6.2014 - Klubová výstava Řepeč

Dnes jsme se s Designed for Niarra African Gold - Neytiri zúčastnily klubové výstavy kolií a šeltií v Řepči, kterou posuzovala Mlada Svobodová. Neytiri získala pěkný posudek a známku výborná. Následně jsme se zúčastnily také bonitace, ve které Neytiri uspěla a získala doporučení k přeregistraci a tímto tedy splňuje všechny podmínky k tomu, aby byla chovnou fenou. Pan Vladimír Fiala jí do bonitačního posudku uvedl i mimořádné přednosti a to vynikající blue merle barvu.

kolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Goldkolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Gold

Designed for Niarra African Gold, 18 měsíců, foto Radka Bačinová a Lucie Cvrkalová

21.6.2014 - MVP Brno

Dnes jsme si udělaly příjemný výlet na mezinárodní výstavu psů do Brna. Neytiri před pár dny začala hodně línat a tak jsem měla trochu obavy při pohledu na tu hromadu chlupů, které jsem z ní v posledních dnech vyčesala a netroufala jsem si ani tipovat, jak tentokrát dopadne. Ale i přes méně huňatý kožíšek si Neytiri obhájila své vítězství z Prahy a od pana rozhodčího Vladimíra Javorčíka získala opět bezchybný posudek a k tomu to nejvyšší ocenění: Designed for Niarra African Gold - V1, CAC, CACIB, CAC ČMKU a BOB!!!

"Fenka správné velikosti s dobrým výrazem, správný krk i hrudník,
standardně zaúhlená, dobrá struktura srsti."

kolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Goldkolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Gold

Designed for Niarra African Gold, 18 měsíců, foto vlevo: Radka Bačinová

28.6.2014 - NVP Klatovy

Znovu jsme zavítaly do výstavního kruhu a tentokrát do Klatov na národní výstavu psů, kterou posuzoval Beradze Iuza. Neytýnka se dnes krásně předváděla a vyběhala si opět krásný a stručný posudek, první místo a titul! Designed for Niarra African Gold - V1, CAC!

"Hezká fena, správný typ a proporce, pohyb i temperament."

kolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Goldkolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Gold

20.9.2014 - MVP České Budějovice

Po krátké letní pauze jsme se opět s Neytiri - Designed for Niarra African Gold vydaly na výstavu a to do Českých Budějovic, které máme kousíček od domova. Výstavu měl původně posuzovat pan Otakar Vondrouš, ale nakonec místo něj posuzoval pan rozhodčí Beradze Iuza. Neytiri se krásně předváděla a vyběhala si znovu pěkný posudek a ocenění Výborná 1, CAC, CACIB a CAC ČMKU!

kolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Gold

27.9.2014 - NVP Brno

Po týdnu jsme znovu zavítaly do výstavního kruhu a tentokrát na národní výstavu psů do Brna, kterou posuzovala rozhodčí ze Slovenska Angela Kováčová. Neytiri - Designed for Niarra African Gold opět nastoupila do mezitřídy a získala ocenění Výborná 1, CAC!

kolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Gold

8.10.2014 - DANUBE DUO CACIB Bratislava

Uplynulý víkend jsme s kamarádkami Radkou, Ivetou a Klárou strávily na mezinárodní výstavě psů v Bratislavě. Byl to pro nás dlouho očekávaný výlet, na který jsme se moc těšily. Ovšem pár dní před výstavou se vše začalo hroutit… Nejdříve změna rozhodčího, kdy nám vyměnili zrovna toho, na kterého jsme se těšily. Další změna přišla dva dny před odjezdem, když bylo nutné změnit trasu a navíc nám onemocněl řidič. A další změna do třetice všeho dobrého přišla tehdy, kdy jsme se kolem 19.hodiny večer, naprosto vyřízené a unavené z prvního výstavního dne, konečně dostaly na penzion, kde jsme měly rezervaci na ubytování a kde nám bylo následně sděleno, že to recepční popletl a rezervoval nám ubytování až na příští víkend a navíc, že je aktuálně penzion plný! Naštěstí jsme brzy našly jiné ubytování a mohly se tak v klidu vyspat na další den. Každopádně i přes všechny tyto „a jéje“ situace jsme si víkend užily s fajn přáteli a podnikly vysmátou dámskou jízdu :o)

A jak se nám dařilo na výstavě? V sobotu kolie posuzoval rozhodčí z Estonska Alar Müürisepp, který Neytiri zadal ocenění Výborná 1, CAC a následně i Res. CACIB! V neděli jsme měly českého rozhodčího, Milana Krinkeho, a od toho Neytiri získala ocenění Výborná 2, Res. CAC a pěkný posudek. Neytiri se tak stala čekatelkou slovenského šampiona krásy.

kolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Gold

kolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Goldkolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Goldkolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Gold

(foto: Lucia Drietomska, Ivet Jansová a Radka Bačinová)

24.10.2014 - Evropská výstava psů

Tak a několik let očekávaná evropská výstava psů v Brně je za námi. Ráno jsme se vzbudily do dne doprovázeného vydatným deštěm a já už viděla, jak bude mít Neytiri packy a břicho samé bláto. Naštěstí v Brně nepršelo a tak jsme se do cíle dostaly poměrně v suchu. U kruhu vládla moc příjemná a přátelská atmosféra, kterou trochu kazily organizační chybičky, kvůli kterým se začátek posouzení posunul o hodinu. Před námi v kruhu byli krátkosrsté kolie, které posuzoval Vladimír Fiala. Posuzování šlo naštěstí celkem rychle a musím říct, že jak u krátkosrstých, tak u dlouhosrstých kolií, které posuzovala Dana Fialová, bylo na co koukat! Účast byla veliká (přihlášeno 79 kolií) a více než polovina psů bylo přihlášeno ze zahraničí. Byli zde i zástupci proslulých chovatelských stanic, jako je např. Wicani (UK), Nyitramenti (HU) a Fridens (RU). Ale i přes velkou zahraniční účast se Čechům dařilo velice dobře. Například u fen ve třídě šampionů se do pořadí probojovaly jen české feny!

S Neytiri jsme opět nastoupily do mezitřídy, kde jsme byly mimo jiné v konkurenci dvojnásobné šampionky z chovatelské stanice Nyitramenti. Neytiri se pokaždé vystavuje jinak a ani tentokrát nezklamala a vymyslela si zase něco nového. Nyní pro ni bylo extra zajímavé vše, co pískalo, a že to tam pískalo všude kolem :-D Neměla tedy moc velkou výdrž setrvání v postoji, ale zato perfektně ukazovala svá ouška. Paní rozhodčí pochválila její blue merle zbarvení a po rozhodování právě mezi námi a zmiňovanou fenkou z Nyitramenti nám nakonec zadala toto ocenění:

Evropská výstava psů

JCh. Designed for Niarra African Gold

VÝBORNÁ 1, CAC!

kolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Gold - evropská výstavakolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Gold - evropská výstavakolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Gold - evropská výstava

Měla jsem obrovskou radost, protože jako úspěch jsem brala už samotnou známku výbornou, ale o titulu z evropské výstavy se mi ani nesnilo! Trochu mě zamrzelo, že za CAC na evropské výstavě nedávali na památku ani malou medaili, ale to už je jen maličkost. Děkuji tedy všem za podporu, Katce za ochotné fotografování zapůjčeným foťákem, Jitce za konečnou úpravu kožíšku, Libě za vystání nekonečné fronty na desky a úplně všem za další naprosto skvělý den s přáteli! Ráda jsem Vás všechny zase viděla, obzvláště ty, které nepotkáváme tak často!

Fotky, které jsou z části mé, a z větší části Katky Štaiglové, si můžete prohlédnout zde.

4.11.2014 - MVP Praha

Tento víkend se na pražském výstavišti konala dvoudenní výstava psů. S Neytiri jsme byly přihlášené jen na neděli, kdy posuzoval rozhodčí ze Slovenska Vladimír Piskay. Pro nás to nakonec byla trochu zbytečná výstava a tak se nám tam ani moc nechtělo, ale i tak jsme se přeci jen sbalily a vyrazily směr Praha. Posuzování bylo poměrně přísné, bylo zadáno i dost "védéček", s tituly odcházel z kruhu málokdo a občas mi to celé přišlo trochu "naruby". I já měla divný pocit, že dnes to nebude ono, ale to nám bylo celkem jedno, protože nám o nic nešlo. Každopádně VD by přeci jen zamrzelo. Nakonec se v naší třídě VDčka nekonala, ale ani tituly a tak jsme si odnesly známku výborná 2.

kolie dlouhosrstá - Designed for Niarra African Gold

29.11.2014 - NVP Nitra

Udělaly jsme si s Neytiri opět malý výlet na Slovensko, tentokrát na mezinárodní výstavu psů do Nitry, kterou posuzoval pan rozhodčí z dalekého Portugalska Borges Manuel Loureiro. Byl to ode mne výstřel na prázdno, protože jsem absolutně nevěděla, co mohu čekat. Ve třídě jsme se sešly se dvěmi fenkami z České republiky a s fenečkou amerického typu kolie z Rakouska, která nakonec naší třídu vyhrála. Neytiri získala ocenění výborná 2 a titul Res. CAC. Velkou radost mi ale udělali majitelé Nelky (Be Light of Twilight Niarra), kteří se nám na výstavu přijeli ukázat a já tak mohla po dvou letech pomuchlovat mojí malou Myšičku ♥ Tedy, dnes je to spíše Tryskomyš - je neuvěřitelně aktivní! :-)

(foto Lucia Drietomska a Vlasta Lužová)

6.-7.12.2014 - MVP Wels

Tento víkend se konala dvoudenní mezinárodní výstava psů v rakouském Welsu, kde Neytiri poprvé nastoupila do třídy otevřené. I přes to, že byla ve třídě nejmladší, tak se dokázala ve velké a kvalitní konkurenci dobře umístit! V neděli posuzoval německý rozhodčí Klaus Frankenberger, který jí zadal známku výborná 4, přihlášeno bylo sedm fen. V neděli posuzovala rakouská rozhodčí Edith Soltesz, od které Neytiri získala ocenění výborná 3 z devíti přihlášených fen. Vzhledem k tomu, že Neytiri byla nejmladší a konkurence opravdu kvalitní (Res. CACIB, CACIB, BOB a BOS byl oba dny zadán právě fenkám z naší třídy), tak výbornou 3. beru jako veliký úspěch a z výstavy jsem odjížděla spokojená a pyšná na tu mojí modrou berušku ♥!

(foto Vlasta Lužová)