Rok 2017

Tento rok byl skvělý. S Neytiri jsme se věnovali noseworku, Saphirka oslavila kulaté narozeniny a naší smečku rozšířila nová naděje Thorvinka, která nám už jako štěně dokázala, že ji čeká hvězdná budoucnost.

21.12.2017 - Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2018!

31.10.2017 - Všechno nejlepší!

Je neuvěřitelné, jak ten čas letí… Přesně před pěti lety jsme se Saphirkou přiváděly na svět pět vytoužených andílků a ti dnes slaví své polokulaté narozeniny! Tak holky a kluci z vrhu „B“, přejeme vám ze srdíčka jen to nejlepší!

Své polokulaté narozeniny za měsíc oslaví i Neytiri, která má pár nových foteček nafocených při pauzách během noseworkové intenzivky, konané jednoho krásného podzimního dne.

neytiri podzim 2017

[5]neytiri podzim 2017 neytiri podzim 2017 5

A na závěr jedna krásná staronová fotečka dnešní oslavenkyně Nii – Be Forever a Legend Niarra.

10.10.2017 - MVP České Budějovice

V sobotu 7.10.2017 jsme se s Thorvi - Ultimately Ever After vydaly na mezinárodní výstavu psů do Českých Budějovic. Výstavu posuzoval rozhodčí z Itálie Claudio de Giuliani. Thorvi nastoupila do třídy štěňat a od pana rozhodčího obdržela ocenění Velmi nadějná 1 s následujícím posudkem:

"Dobrý typ a velikost, správné proporce hlavy, dobré oči, správné uši, správné tělesné proporce, dobrá horní linie a ocas, správný hrudník, výborná."

 

Také máme nové fotečky od majitelů Hurrinky - Black Hurricane of Niarra. Děkujeme.

 

A k Timečkovi - Right Time of African Gold jsme také přidali tři aktuální fotky z jeho výletů. Tim v březnu oslaví své kulaté narozeniny.

2.10.2017 - Speciální výstava collií a sheltií Mladá Boleslav

Dne 27.9.2017 jsme se s přítelem a Thorvi - Ultimately Ever After vydali na třídenní výlet na sever Čech, který byl spojený se speciální výstavou collií a sheltií v Mladé Boleslavi. Výlet se vydařil po všech stránkách a po celou dobu nám přálo i krásné počasí.

Na výstavu byla pozvaná rozhodčí ze Švédska Natalja Skalin (chovatelská stanice Fantazija/Skabona). Rozhodčí byla důsledná a známkami VD, D či N nešetřila. Výstava byla pro Thorvi premiérová, ale holčička mě mile překvapila a v kruhu se tvářila jako ostřílený mazák. Thorvi do třídy štěňátek nastoupila ještě s dalšími třemi fenkami včetně své sestřičky Altair. Celou dobu krásně stála, dávala pozor a v pohybu se též pěkně předvedla. Od paní rozhodčí získala známku Velmi nadějná 1 a krásný posudek:

„4 měsíce stará, dobrá kostra, velmi nadějná hlava, výborné oči, pěkný krk, správná horní linie, velmi dobrý objem hrudníku, velmi dobré úhlení, jistý a dobře vyvážený pohyb, krásný temperament.“

V závěrečných soutěžích nastoupila ještě do soutěže o nejkrásnější štěně výstavy, kterou posuzovala paní Skalin společně s panem rozhodčím Johnnym Anderssonem (SWE) a opět se umístila na prvním místě s titulem BIS BABY.

Zároveň chovatelská stanice Ever After, odkud Thorvinka pochází, získala první místo v soutěži o nejlepší chovatelskou skupinu.

[10] Thorvi se sestrou Altair

 

Druhý den jsme si udělali výlet do nádherných Prachovských skal, který jsme si také moc užili :o)

[15]

 

Také nesmím zapomenout na další nové fotky našich odchovů, které nám přibyly do archívu :o)

 

Celtic Blue Legend Niarra s maminkou

 

 

Be Forever a Legend Niarra

 

 

Be Light of Twilight Niarra

 

Black Inspiration of Niarra

5.8.2017 - Garp a nosework

Naše vymazlené psí miminko Garpík (Celtic Blue Legend Niarra) složil další noseworkovou zkoušku! Tentokrát NW-W Z (vyhledávání ve vodě) a protože již má všechny zkoušky ze základní úrovně, splnil i podmínky pro titul Master of Nosework Z!!! Luci, vy válíte! Ještě jednou velká gratulace a dík za vše!

31.7.2017 – Představujeme vám naší novou naději

Dne 8.7.2017 se naše chovatelská stanice rozrostla o dalšího člena. Nadějnou trikolorní slečnu Ultimately Ever After alias Thorvi. Thorvinka pochází ze zajímavého spojení, kdy v jejím rodokmenu působí spousta známých jmen. Její otec je v Anglii narozený JCh. Ladnar Hugs´N Kisses, syn evropské legendy a světového šampiona Chelborn Kiss´N Tell a vnuk vítěze Cruft´s show z roku 2009 Ch. Ladnar Kingfisher. Thorvinky maminka je Hand in hand with Ever After, velmi pěkná fenka s živou nebojácnou povahou pocházející z česko-belgického spojení po psu Ch. Scottlyme Drum Major a feně C.I.B. Blind Date Ever After. Více o Thorvi se dočtete na jejím osobním profilu.

Ještě jednou moc děkujeme Lence Petráškové a Simoně Spolkové za tuto báječnou fenečku, která nám každý den dělá jen a jen radost!

 

14.6.2017 - Co je u nás nového

Collies World

Po několika měsících práce a zanedbávání těchto stránek mohu s radostí oznámit, že byl spuštěn nový web o koliích – informační portál o kolii dlouhosrsté Collies World. Našim cílem je na Collies Worldu shromažďovat co nejvíce informací o plemeni, sportu a výstavách, informovat o aktuálním dění ve světě kolií a poskytnout chovatelům možnost inzerce a prezentace jejich chovných psů a fen. Collies World je online teprve pár dní a stále máme ještě hodně práce před sebou, ale doufáme, že se obsah stránek bude rychle rozšiřovat a že každý tam najde to, co hledá. Za pomoc s webem děkuji Radce Korábečné, která při požádání o pomoc neváhala a do spolupráce na webu se vrhla se 100% nasazením! :o)

 

Klubová výstava kolií a šeltií Humpolec

Den po spuštění webových stránek Collies World, 3.6.2017, se konala klubová výstava kolií a šeltií v Humpolci, které jsem se zúčastnila jako divák a fotograf. Byla to skvělá výstava, plno přátel okolo, skvělá atmosféra a paní rozhodčí z Irska Karen Mc Devitt si na posuzování dala opravdu záležet a každého psa pečlivě prohlédla a napsala obsáhlý posudek. Zdaleka nezadávala jen samé výborné známky, ale také mnoho velmi dobrých i dobrých. A o to větší mám radost, když titul klubový vítěz a BOB získal Saphirky bratr a otec Garpíka C.I.B. Born for Agara and African Gold. Výstava se protáhla až do večerních hodin, ale stálo to za to. Fotek z výstavy mám mnoho. Nevešly se mi bohužel do jednoho alba a tak jsou fotky rozděleny na posuzování kolií dlouhosrstých a posuzování kolií krátkosrstých + závěrečné soutěže.

 

Výsledky výstav

Možná jste si všimli, že jsem také poslední dobou zanedbávala doplňování výsledků výstav. Bylo to právě z důvodu připravovaného informačního portálu, kdy jsem výsledky rovnou vkládala tam. Chybějící výsledky jsem nyní doplnila formou odkazu na nové stránky.

 

Fotečky holčiček

Pár foteček našich holčiček Saphirky a Neytiri v rozkvetlém jeteli.

 

Narozeniny

Nesmím zapomenout popřát našim štěňátkům, protože včera oslavil své už 8 narozeniny vrh “A“! V dubnu oslavil své druhé narozeniny i Garpík, jedináček z našeho vrhu „C“. Všechno nejlepší zlatíčka a především ještě hodně zdravíčka a spokojených let! :o)

 

Fotky odchovů

Již tradičně, pár nových foteček našich odchovů :o) Děkujeme majitelům!

Be Forever a Legend Niarra „Nia“

Black Hurricane of Niarra „Hurri“

Celtic Blue Legend Niarra „Garp“

 

A bohužel jedna velmi smutná zpráva nakonec :o(

Dne 9.6.2017 nás v nedožitých deseti letech navždy opustila milovaná Caithlenn z Jasmínových hor :o(

Navždy zůstaneš v našich srdcích, Cait! ♥

27.3.2017 - Slavíme kulatiny ♥

Dnes náš nejdražší poklad, zakladatelka naší chovatelské stanice C.I.B. New Face of African Gold "Saphira", slaví své 10. narozeniny! A my jí ze srdce přejeme jen to nejlepší, především hodně zdravíčka a ať jí ten elán, který stále má, vydrží ještě hodně dlouho! ♥

21.3.2017 - Co je u nás nového?

Po nějaké době se opět dostávám k aktualizaci stránek a tak se jdu s vámi podělit o novinky.

Začnu smutnou zprávou... Dne 16.2.2017 odešla za duhový most Saphirky maminka Rinna. Úžasná trikolorní fenka, do které jsem se před 11 lety zamilovala. Jsem velice vděčná za to, že mohu doma mít její dceru a pravnučku. Rinnušky linie je a vždy bude mou srdeční záležitostí. Rinna bude navždy žít v našich srdcích, neboť právě ona nám toho dala tak moc! R.I.P. Rinna...

Rinny krev koluje v žilách všem našim doposud odchovaným štěňátkům. Jedním z nich je i zlatíčko Nia - Be Forever a Legend Niarra, která má dvě krásné nové zimní fotky.

Obrovskou radost mám z Garpíka - Celtic Blue Legend Niarra, který se s nadšením věnuje poměrně novému psímu sportu zvanému nosework. S největší pravděpodobností je první českou kolií, která se tomuto sportu aktivně věnuje. Na podzim složil noseworkové zkoušky nature a za poslední dva měsíce k nim přidal další dvě a to urban (NW U Z) a discrimination (NW D Z)! Jsme na něj moc pyšní!

Od 9.března se noseworku věnuji i já s Neytiri, máme za sebou zatím dvě lekce, ale obě nás to opravdu moc baví a doufám, že se budeme jen a jen zlepšovat. Přidávám video z domácího tréninku, kde je vidět, jak moc to Neytiri baví. Na videu hledá různě ukrytý čajíček, a jak mi dává najevo, že jej našla a ukazuje, kde přesně je.

A nakonec jedna ne tak úplně psí novinka. Dne 28.2. ve večerních hodinách se k nám zatoulala neznámá kočička. Mňoukala a byla dost hubená. Zamířila si to přímo na zahradu mezi naše tři psí holky, pro které to bylo první větší setkání s kočkou. Chodila mezi nimi, jako by tu dávno bydlela a holky jí zvědavě, ale klidně očichávaly. Kočičce jsme dali najíst a druhý den dopoledne jsem jí vzala na veterinu. Bohužel jsem se tam nedozvěděla nic pozitivního, kočička čipovaná nebyla (jak jinak...), ale především byla ve špatném stavu. Při prohlídce bylo zjištěno začervení, ušní svrab, potíže s očíčky, zánět v krku a náběh na zápal plic. O životě v jejím kožíšku se ani nezmiňuji. Později se potvrdilo i mé podezření, že je hluchá. Sněženka, tak se nyní jmenuje, je momentálně v péči sdružení Cibela z.s., které jí dává dohromady a jak jsem se dnes dozvěděla, tak už prý na ní čeká nový majitel. Tak hodně štěstí v novém životě, Sněženko!

19.1.2017 - Zimní radovánky

Letos je opravdu krásná zima, krásné počasí, sněhu tak akorát a hlavně drží a netaje po každém nasněžení. Užíváme si tedy krásných procházek zasněženou krajinou a tak přidáváme pár foteček celkem ze tří procházek.

Jedna společná na úvod, kolií holčičky a uprostřed naše čerstvě 13ti letá Meggynka, která protože nemá tolik kožíšku jako kolie, tak má supermanovský červený pláštík na zahřátí :o)))

Následně pár fotek z procházky na třeboňská Mokrá luka:

[18]

Pár mobilních foteček z další mrazivé procházky:

[9]

A na závěr pár nových foteček naší jediné zlaté odchovankyně Nii – Be Forever a Legend Niarra, jejímiž krásnými fotkami jsme pravidelně zásobovány ♥

[5]

14.1.2017 - Krásné 13. narozeniny!!!

Dnes je to přesně 13 let, kdy na svět přišlo naše nejdražší sluníčko Meggynka a my jí od srdce přejeme jen a jen to nejlepší, především mnoho zdravíčka! Milujeme tě, Meggynko naše! ♥

7.1.2017 - Národní výstava psů Brno - výsledky

Výsledky z první letošní výstavy jsou online. Rozpis rozhodčích na nadcházející výstavy průběžně doplňuji.

1.1.2017 - Šťastný nový rok!

A máme tu nový rok a tak všem přejeme, ať je to pro každého rok plný štěstí, radostí, lásky, pevného zdraví a úspěchů! Šťastný nový rok všem!

Novinky z minulého roku byly opět přesunuty do historie naší chovatelské stanice a zároveň upraveny jako rekapitulace roku 2016. Děkujeme všem, kteří rok 2016 prožívali s námi!

A ještě malá třešnička na dortu – uplynulé Vánoce byly pro nás a holčičky opravdu veselé, protože jsme měli dlouho - a tím myslím víc, než dlouho - nosou návštěvu. Půlroční „drobeček“ Timík, představitel plemene barzoj, u nás strávil jednu noc, než na štědrý večer dostal pod stromeček své nové páníčky a odjel do nového domova. A tak už máme v rodině tři barzojí krasavce - Timíka, Carinka a Boriska. Timík je mazlivé zlatíčko, s holčičkama a následně i s Carinkem a Borisem se brzy skamarádili a je to príma parťák. A zde jedna fotečka Tima, ještě při čekání na své dvounohé dárečky :o)