Tvorba www stránek

Každému správnému chovateli jistě záleží na tom, do jakých rukou svěří svá štěňátka. Ale dávejte si pozor, neboť na inzeráty nejen koliích štěňátek reaguje podvodník pan David Anděl! Více se dočtete v článku.

Chtěla bych chovatele kolií a jiných plemen upozornit na podvodníka Davida Anděla (případně používá příjmení Dvořák) bytem Samohelova 2050/6, 149 01 Praha 4 – Chodov, e-maily: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel: 605 021 896), který si z nepochopitelných důvodů rezervuje štěňata různých plemen, která si nakonec nevyzvedne.

Zavolá vám s tím, že se mu líbí vaše štěňátka, že má velký zájem, slibuje výstavy a chov a častokrát vám volá jen proto, aby se na něco ohledně štěňátka zeptal. V telefonu se zdá jako sympatický člověk s přehledem a opravdovým zájem a vy nemáte absolutně žádný problém mu štěňátko prodat. Možná vám z vlastní iniciativy pošle fotky kolie jeho maminky a bude Vám vyprávět jak o něm, tak i o jeho yorkšírovi. Dohodnete si termín odběru, čekáte, až si pro štěňátko přijede, ale pán se nedostaví. Pokud ho kontaktujete, tak se vymluví na náhlou špatnou situaci a že si štěně nemůže vzít.

Osobně nechápu, co tím pan Anděl sleduje, každopádně vám takto blokuje případné vážné zájemce o štěňátka.

Bohužel mám s ním osobní zkušenost, když si rezervoval štěně u mě. Později jsem se dozvěděla, že si rezervoval na stejný den odběru i štěně u mé kamarádky, kde se také neukázal.

Na internetu lze dohledat podobná upozornění na pana Anděla i u jiných plemen, například u rhodeských ridgebacků.

Dávejte si pozor na to, komu rezervujete Vaše štěňátko!